Nehoda se stala v úterý chvíli před 14. hodinou poblíž železničního mostu u obalovny. Řidič tam z dosud neupřesněných příčin nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku. 

Svědci a následně zdravotníci přivolaných záchranek poskytli první pomoc minimálně jednomu zraněnému dítěti a jednomu dospělému. Podle hasičů byli na místě tři zranění. 

Ve vozidle cestovali tři lidé, vedle řidiče ještě jeden spolucestující a tříleté dítě. Všichni vyvázli bez vážnějších zranění, spíše s pohmožděninami a šokem.

"Z vyšetřování nehody vyplynulo, že 44letý řidič osobního vozidla BMW při jízdě ve směru od Orlové na Karvinou nepřizpůsobil rychlost jízdy a nezvládl řízení na silnici v době, kdy pršelo či sněžilo. Vyjel mimo komunikaci na násep. Auto se převrátilo přes střechu a dopadlo na plynové potrubí. Policisté zjistili, že auto mělo sjeté vzorky pneumatik. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu," informovala o nehodě policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Po nehodě museli k místu také plynaři, kteří zkontrolovali potrubí, na kterém auto po kotrmelci přistálo a zajistili ho, aby nedošlo k úniku plynu.