„Nejprve před čtrnáctou hodinou narazil do osobního automobilu jedenáctiletý cyklista v Ostravě. S poraněním hlavy a hrudníku jej ošetřovala posádka rychlé lékařské pomoci, která následně dítě transportovala do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ uvedl Lukáš Humpl a jedním dechem dodal že o hodinu později vyjížděli opavští záchranáři k nehodě vozidla u obce Otice, které se při havárii převrátilo na střechu.

„Pomoc potřebovali muži ve věku 23 a 47 let. První utrpěl středně těžké poranění hlavy, druhý poranění hlavy a zranění dolní končetiny. Mladší z mužů byl předán v opavské Slezské nemocnici, starší pak letecky transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ pokračuje. Jak dále zmínil, pozemní posádka a vrtulník pak zasahovali po půl páté u nehody v Závišicích na Novojičínsku.

„Při nehodě osobního automobilu se zranilo sedmileté dítě a sedmatřicetiletý muž, oba pacienti zůstali při vědomí. Dítě transportoval do nemocnice v Ostravě vrtulník, muže pak záchtranáři do nemocnice v Novém Jičíně,“ uvedl Lukáš Humpl se slovy, že několik minut po sedmnácté hodině převzali operátoři záchranky informaci o nehodě motocyklisty ve Frýdlantu nad Ostravicí.

„Muž po pádu ze stroje utrpěl vícečetná poranění. Byl zajištěn krčním límcem, uložen do vakuové matrace a po dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče přepraven vrtulníkem do Fakultní nemocnice Ostrava,“ řekl.

Před osmnáctou hodinou byli ještě záchranáři voláni podle Humplových slov k nehodě cyklisty ve Frýdku-Místku. „S pozemními posádkami se na zásahu podílel i vrtulník. Muž středních let při střetu s vozidlem utrpěl poranění hlavy a páteře. I on musel být po ošetření přepraven letecky do traumatologického centra fakultní nemocnice,“ uzavřel.