K první nehodě se dvěma zraněnými došlo v českotěšínské části Horní Žukov. Ve 13 hodin tam došlo ke srážce dvou osobních automobilů. „Řidič seatu nedal přednost řidiči vozu Renault. Při srážce byli zraněni dva lidé, které záchranná služba převezla do nemocnice," řekl policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Auto srazilo cyklistu

Při nehodě byl osobním automobilem sražen cyklista. Druhá nehoda se stala v Havířově v 15.20 hod. na ulici Přátelství v městské části Životice. Osobní auto tam srazilo cyklistu. Na místě byli strážníci, kteří okamžitě poskytli zraněnému první pomoc a přivolali záchranku. K zásahu byl vyslán lékař z havířovské základny a z Ostravy přiletěl i vrtulník. Pilot se strojem přistál v areálu místního vodojemu. Po stabilizování byl pacient naložen na palubu vrtulníku a transportován do ostravské fakultní nemocnice.

"Policisté zjišťují, za jakých okolností došlo ke sražení 67letého cyklisty. Řidičem mazdy byl 35letý muž," uvedl k nehodě policejní mluvčí. 

Řidiče si kvůli některým nesrovnalostem policisté odvezli na okrsek. 

Při nehodě byl osobním automobilem sražen cyklista.

Usmrcený chodec

Před 20. hodinou byli záchranáři vysláni k nehodě v Orlové. Na Ostravské ulici, poblíž křižovatky s Klášterní, byl sražen chodec. Zdravotníci už mu nedokázali pomoci a lékař musel konstatovat úmrtí. Okolnosti tragické nehody vyšetřuje policie. Zjišťuje se především to, jak muž ležící na silnici zemřel. 

"59letý řidič Škody Felicia vypověděl, že na silnici viděl vozík naložený dřevem, kterému se ještě dokázal vyhnout. Nevyhnul se však muži, který měl ležet na zádech na vozovce. Příčinu úmrtí 60letého muže by měla potvrdit pitva," řekl policejní mluvčí Jaroslav Kus.  

Po půl osmé bylo naše operační středisko informováno o tom, že v Orlové došlo ke sražení člověka automobilem a vážnému zranění. Na udané místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci. Devětapadesátiletý pacient byl v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí a bezdeší. První pomoc mu poskytovali strážníci městské policie, kteří prováděli srdeční masáž. Vedení resuscitace převzali záchranáři a pokračovali ve snaze obnovit srdeční činnost postiženého za pomocí přístrojové techniky a léků. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil rozsáhlé poranění v oblasti hrudníku. Ani přes veškerou snahu a několik desítek minut trvající resuscitaci se týmu záchranné služby nepodařilo život muže zachránit. Lékař tak musel nakonec konstatovat jeho smrt," informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.