K první havárii osobního automobilu došlo mezi Třanovicemi a Havířovem. Osobní auto sjelo do příkopu a zůstalo ležet na střeše. Posádky z Nošovic a letečtí záchranáři z Ostravy ošetřovali tři zraněné účastníky.

Dva muži a jedna žena, všichni středního věku, utrpěli lehké, středně těžké a těžké zranění. Ženu bylo nutno z havarovaného vozidla vyprostit. Vrtulník ji po poskytnutí neodkladné péče transportoval s poraněním zad a horní končetiny do ostravské Fakultní nemocnice. Oba muže přepravila sanitka na úrazovou ambulanci nemocnice v Karviné.

Jen o deset minut později vyjížděl tým rychlé záchranné pomoci z Třince k havárii kamionu na silnici mezi Českým Těšínem a Třincem. V kabině nákladního vozidla, které se mimo silnici převrátilo na bok, zůstal jeho řidič. "Muž nejevil známky života, neutrpěl však žádná zevní poranění. Poté, co se k postiženému dostal lékař, mohl již pouze konstatovat smrt. Její příčinou byla vzhledem k okolnostem pravděpodobně náhlá zástava krevního oběhu," uvedl Lukáš Humpl, mluvčí záchranné služby.