Před půl třetí odpoledne vyjížděly týmy RZP a RLP do Českého Těšína k tonoucí šestnáctileté dívce. Po skoku z jezu do řeky Olše zůstala několik minut pod hladinou, odkud ji vytáhl svědek události, a to na polskou stranu hraničního toku.

„Při události proto zasahovala také posádka záchranné služby z Polska. Pacientku si do péče převzali čeští záchranáři, kteří museli zajistit její dýchací cesty a řízenou plicní ventilaci. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla pacientka transportována do ostravské Fakultní nemocnice, a to v život ohrožujícím stavu,“ řekl k prvnímu případu tiskový mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Při skoku do vody si žena poranila hlavu a páteř  

Zhruba o hodinu a půl později od první události vyjeli záchranáři z Karviné k úrazu čtyřiatřicetileté ženy na Těrlickou přehradu. Při skoku do mělké vody a nárazu hlavou na dno si žena přivodila poranění hlavy a páteře. Po zajištění krčním límcem, uložení do vakuové matrace, podání léků a dalších opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče, ji záchranáři přepravili na urgentní příjem fakultní nemocnice v Ostravě.

„Záchranáři důrazně varují před neuváženým chováním při pobytu u vody. Přeceňování vlastních schopností, skoky do vody bez znalosti hloubky a další rizikové chování, jsou častými příčinami úrazů a tonutí, mnohdy s velmi vážnými následky,“ uvedl Lukáš Humpl, mluvčí záchranářů.