Neobvyklý případ plný otázek se začal odehrávat v sobotu po 6. hodině ranní.

„Přijali jsme oznámení, že v objektu Zámečku v Petrovicích se pohybuje žena se psem. Podle oznamovatelky se chovala zmateně a velmi podivně. Po příjezdu policejní hlídky k Zámečku, zaměstnankyně policistům řekla, že žena hotel opustila i se psem a s sebou vzala bowlingovou kouli," popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policisté pak pro jistotu začali obcházet celý areál. A jejich poctivost se vyplatila. Ženě totiž s největší pravděpodobností zachránila život. Během prohlídky parku uviděli policisté čerstvé stopy ve sněhu a pak uslyšeli psa. Ten volně pobíhal a hlasitě štěkal. „Policisté se vydali směrem k psovi, a došli k umělému jezírku, který je součástí venkovního komplexu," pokračuje v líčení události policejní mluvčí.

Policisté pak v mrazivém počasí zažili nelehké chvilky. V jezírku, asi pět metrů od břehu, byla díra v ledu a v ní žena po krk ve vodě. Rukama objímala bowlingovou kouli na ledě. Policisté neváhali. Přivolali záchrannou službu a sami se pustili do ženiny záchrany.

"Jeden policista běžel pro záchranný vak s lanem, který je součástí výbavy našich vozidel, druhý policista se snažil navázat komunikaci se ženou. Po několika minutách se jim podařilo ženu vytáhnout. Muži zákona podchlazenou ženu přenesli do Zámečku, kde ji do příjezdu lékařů, poskytovali první pomoc," doplnila mluvčí policie.

„Žena byla silně podchlazená, ale měla zachované životní funkce, byla při vědomí a komunikovala. Poskytli jsme ji další potřebné ošetření a poté jí naše posádka předala do péče lékařů karvinské nemocnice," doplnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Policie na podivném případu dále pracuje a zjišťuje další okolnosti.