Pokud vás zrovna nikdo nevyslechne tak, jak potřebujete, a padají na vás podzimní splíny, zkuste dýně. Jsou to nádherné plody podzimu, pohled na ně vám zlepší náladu a po dýňové polévce vám bude blaze. Na dýňové farmě v Bykoši si nějakou oranžovou (žíhanou, žlutou) krasavici vybere určitě každý.

Kanál La Manche se sólově podařilo překonat zatím jen několika desítkám Čechů. Nyní je mezi nimi i Filip Jícha z Kladna. Strávit skoro čtrnáct hodin ve studené slané vodě, z toho polovinu času v úplné tmě, mezi odpadky, medúzami, s myšlenkami všeho druhu, a u toho stále plavat a plavat… Obdivuhodné. Mladík si však zaslouží uznání nejen za svůj sportovní výkon, ale také za to, že myslel i na druhé a překonání kanálu využil k získání finanční pomoci dětskému domovu.

Tato zpráva ale nepotěšila. V Česku je první potvrzený případ sršně asijské, která běžně obědvá i večeří krotké včely medonosné. Hnízdo, které mimochodem vážilo přes deset kilogramů a bylo v něm údajně kolem šesti tisíc sršní, se sice podařilo najít a zlikvidovat, ale je otázka, zda to bude stačit. Sršeň asijská je totiž invazivní druh, který se podle zkušeností z jiných zemí šíří opravdu rychle.