close Magazín Víkend 26. února. info Zdroj: Deník zoom_in Magazín Víkend 26. února. Vzpomínky na skorootce. Autor dva roky staré publikace Ecce Homo Forman, která nyní vychází i ve formě audioknihy, měl to štěstí být oscarovému režisérovi Miloši Formanovi často nablízku. Radim Kratochvíl, syn Formanovy bývalé manželky Věry Křesadlové a dramaturga Jana V. Kratochvíla, poznával svého „skorootce“ při dlouhých cyklotoulkách po Evropě, partiích mariáše či při setkáních s největšími osobnostmi světové kinematografie. V těchto dnech, kdy by tvůrci filmového Amadea bylo devadesát let, na něj myslí se stejným úsměvem a respektem, jako kdyby se rozloučili včera.

Putování k hrobům

Proč by mělo být jen ponuré a smutné? K mnoha místům posledního odpočinku se jde krásnou krajinou, někdy zamyšlenou, jindy plnou života. Provázejí nás vzpomínky tím bohatší, oč zajímavější byl člověk, který zde nalezl klid. Jsou hřbitovy a hřbitovy. A někdy vůbec nemusíme bloudit skrze křížů řad, jak praví Erben. Prostě se podíváme, kde je široko daleko nejpěknější zátiší či výhled, a tam to jistojistě musí být.

Co se děje v ZOO

V seriálu ZOO ztvárňuje Dušan Sitek bývalého ředitele zoo Josefa Hrušku a dědu Adama zvaného Haďák. Zaměstnanci si jej stále hodně považují, je to pro ně velká autorita. Ale jeho představitel při natáčení také potřebuje pomoct. „Je jasné, že u každého záběru jsou zaměstnanci, kteří mají zvířata na starosti. Poradí, jak je dostat v klidu před kameru, na jaké pochoutky je nalákáme… Já jsem se zatím dotýkal jen hada, kterých se jinak bojím, ale díval jsem se i do úžasných očí žiraf, fotil jsem se s hyenami a fenkem,“ prozrazuje Dušan Sitek.