Magazín VíkendMagazín VíkendZdroj: DeníkSvatba po 19 letech vztahu
Patří k našim nejobsazovanějším herečkám. V seriálu Ochránce hrála učitelku, v romanci Jedině Tereza matku hlavní hrdinky, aktuálně ji můžeme vidět v komedii Kurz manželské touhy. Lenka Vlasáková zvládá různé ženské typy, vychovává čtyři děti s hercem Janem Dolanským, kterého si letos v létě po devatenácti letech vzala. Svůj život chce ale po pandemii žít jinak.

Život na zámku
Pod pojmem zámek si každý představí honosné sídlo králů a knížat. Realita je však o poznání prozaičtější. Zámků leží v české krajině spousty a někdy ani nepůsobí jako svědkové dávných bálů a lovů. Spíš jako stará škola nebo drážní dům, byť bez kolejí. Jaké to je žít na zámku? To ukazuje unikátní kniha, která v těchto dnech vychází a jež nabízí 15 příběhů novodobých zámeckých pánů a paní, kteří si zámek pořídili ze svých úspor a snaží se vrátit mu původní lesk.

Polozapomenutý dobrodruh
Pocházel z Hořic a původně se jmenoval Zdenek Marian Kuděj. Ale říkal si Zdeněk Matěj. Podobně jako jeho zámořský protipól Jack London měl i tento neohrožený chlapík, k jehož nejlepším přátelům patřil Jaroslav Hašek, značné literární nadání. Než ho však mohl uplatnit, procestoval kus světa. Roku 1903 vyhrál v Hamburku lodní lístek a vyrazil na strastiplnou plavbu do Spojených států. Tam se pak šest let živil jako dělník, plavčík, umývač nádobí i kovboj.