close Magazín Víkend info Zdroj: Deník zoom_in Magazín Víkend Splněné sny
Rosťa Novák je pokračovatelem slavného uměleckého rodu Kopeckých. Často se objevuje na obrazovkách v televizních seriálech, ale hereckou kategorii již dávno překročil a stal se synonymem nového cirkusu u nás. Jednotlivými inscenacemi si nejrůznější sny, kterých má však stále spoustu. „Třeba bych chtěl udělat muzikál. A také bych rád otevřel novocirkusovou školu, nebo alespoň ročník. A láká mě natočit film,“ říká Rosťa Novák, jehož cirkusový ansámbl La Putyka pracuje na nových představeních i s novými členy z Ukrajiny.

Jak budeme pracovat?
Pandemie nového typu koronaviru změnila svět. A i když to tak možná nyní nevypadá anebo si to nechceme přiznat, změní ho víc než aktuální válka na Ukrajině. Ukazuje se to zejména na možnostech, jak pracujeme. Covid totiž zásadně urychlil možnosti distanční práce, která změní doslova vše. V hlavním tématu aktuálního vydání magazínu Víkend vám ukážeme, jak se bude pracovat v nadcházejících letech. Většina profesí se změní k nepoznání, celkově budeme pracovat sice méně a nejspíš nás čeká i třídenní víkend. Ale také budeme muset být na příjmu mnohem déle každý den, než jsme byli doposud zvyklí.

Toulky minulostí
Odkud vzal Václav Kliment Klicpera námět pro svůj pohádkový horor? Jan, Jan za chrta dán! Je vám ten výkřik povědomý? Není vyloučeno, že i mezi současnými čtenáři se najdou znalci, kteří narazili na stejnojmennou baladu z pera obrozeneckého básníka Karla Sudimíra Šnajdra. Ale mnohem pravděpodobnější bude, že jste si vzpomněli na školní výklad o průkopníkovi českého dramatu Václavovi Klimentu Klicperovi. Vždyť právě on navěky proslavil temnou pověst, jež se vyprávěla v okolí jeho rodného Chlumce nad Cidlinou.

Plzeň ekologičtější
V dalším pokračování ekologických výletů po krajích se tentokrát vydáme do západních Čech. A zjistíme, jaké projekty zlepšující život i klima se chystají na Plzeňsku a jak se žije na karlovarské ekofarmě.