Trenér karvinského týmu Jiří Kekrt má svoje svěřence pohromadě od 27. prosince loňského roku. Pozitivní změnou oproti minulým letům je fakt, že by letos mohli být házenkáři svému kouči k dispozici ve větší míře a delší dobu.

Nezačali jste přípravu nezvykle brzy?
Ne ne, my takhle trénujeme každý rok (úsměv).

V jaké herní fázi se momentálně nacházíte?
Jsme na začátku. Pomalu končíme fázi po pětidenním soustředění, kdy jsme každý den trénovali třikrát denně v maximálním zatížení a celý cyklus vyvrcholil dvojutkáním s polským Lubinem. Nyní budeme pokračovat domácí přípravou, ve čtvrtek ale odjíždíme na turnaj do polského Plocku, kde se utkáme s domácími polskými mančafty a Prešovem. Pak si zahrajeme ještě odvetu s Lubinem u něj.

Jaká je hlavní náplň přípravy? Na co budete klást největší důraz?
Hlavně na kondici, ta je základem všeho. V průběhu první části sezony jsme v rozehrané extralize nemohli trénovat fyzičku tak, jak by bylo nutné. Hlavně musíme dát ale družstvo dohromady zdravotně, protože s torzem se hrát nedá. Plšek je po operaci třísel, s výronem laboruje Petrovský, nemocný byl Šulc, také proto dnes nehrál.

A co se týče herních dispozic?
Určitě zlepšit rychlost a přesnost tak, abychom vypadali lépe než na podzim. Taky součinnost celého družstva.

Zlepší se pro vás letos situace s hráči, kteří budou uvolňováni pro potřeby národních týmů?
Ano. S áčkem je momentálně na soustředění Tomáš Heinz, Jáno Faith je zase u slovenské reprezentace. Oba pravděpodobně odjedou i na mistrovství Evropy, takže ti asi nebudou vůbec. Jinak je to ale vše. Pouze Mrkva s Valou budou ještě s mládežnickou reprezentací na soustředění, ale to bude probíhat tady v Karviné a navíc trenérem tohoto týmu je Jarda Hudeček, takže čekám, že si nějak vyjdeme vstříc.

A hráčský kádr? Budou kromě Kieliby ještě nějaké změny?
Doufám, že ne. Alespoň já o žádných nevím (úsměv).