Členové oddílu Kosatky Karviná završili v prosinci medailovými zisky své úspěšné sezony.

O víkendu 8. a 9. prosince 2007 proběhlo v Trutnově zimní mistrovství ČR mladšího žactva v plavání, kterého se účastnil i karvinský plavec Richard Jusku. A nevedl si vůbec špatně.

Na trase 200 m polohový závod doplaval na čtvrtém místě. Na tratích 100 m a 200 m prsa shodně vybojoval třetí příčky a získal tak bronz. Richard prokázal velkou bojovnost, když zejména v prsařských disciplínách zaplaval velice slušné časy a vylepšil si tak své osobní rekordy.

V Chomutově se o týden později konalo zimní mistrovství ČR dorostu v plavání. A toho se zase účastnil starší bratr zmíněného Richarda, Alexandr Jusku.
Saša na mistrovství plaval šest disciplín a ve všech se probojoval do finále.

Vavříny mu utekly pouze na trase 100 m volným způsobem, kde skončil sedmý. V ostatních disciplínách už bodoval a pravidelně nechyběl na stupních vítězů.

První medailovou disciplínoumu byla prsařská padesátka, kde skončil bronzový. Na trase 50 m znak a 100 m polohový závod si doplaval shodně pro druhá místa.

Jeho forma gradovala v prsařských disciplínách, kdy na trati 200 m (čas 2:19,27) a 100 m (čas 1:03,19) zaplaval vůbec nejrychlejší čas a stal se poprávu nejlepším dorosteneckým prsařem v Česku.