Po oba závodní dny se pojede osm samostatných jízd - dvě rozjížďky opravné jízdy, dvě semifinále a dvě finále. Jednotlivé jízdy se jedou na pevně stanovený počet kol, který se zvyšuje až do finále. Ve finále každé třídy startuje vždy dvanáct nejlepších závodníků. Ti si letos sami vyžádali náročnější trať.

Na jedné rovince bude takzvaná roleta, závodníky tak čeká zrádný úsek s patnácti až šestnácti hrby za sebou. To může dělat problémy hlavně méně zkušeným jezdcům především ve stopětadvacítkách. Ve třídě 125 ccm - MX2 se pojede podle amerického stylu vyřazovacím způsobem. Na start se jezdci seřadí dle kvalifikačního času ve dvou řadách. Po startu bude následovat sprint na tři kola, po kterém vždy vypadnou dva poslední jezdci. Takto se pojede až do úplného finále, kdy se mezi sebou utkají dva nejlepší.

Doplněním sportovního pořadu budou dvě závodní jízdy třídy Kidscross, ve které se představí nejmenší zástupci dětského motokrosu na motocyklech o obsahu 50 ccm. Čtyřhodinový program nabídne i freestylovou exhibici s Petrem Kuchařem, Petrem Pilátem, Martinem Koreněm, Davidem Rejskem a Alešem Liemanem. K vidění bude i exhibice Mirka Lisého na šlapačkovém motocyklu. Dále vystoupí kapela Jumping Drums, hrající na 70 bubnů, a vždy půl hodiny před zahájením programu se uskuteční koncert rockové skupiny Citron.

Pořadatelé připravili i soutěž pro majitele vylosovaných vstupenek, kteří mohou vyhrát každý den pračku, myčku, plazmovou televizi či digitální fotoaparát. Vstupné pro dospělé je 275 korun, děti zaplatí 130 korun. Lístky jsou v předprodeji v městských informačních centrech v Ostravě, Opavě, Hlučíně, Frýdku-Místku, Příboře, Karviné, Havířově a Frenštátě. V sobotu začíná program v 18, v neděli v 15 hodin.