V nejvyšší soutěži bojuje před posledními třemi zápasy stále pětice týmů o celkové prvenství! Po 12. kole se na čele usadila trojice Karimpex, Bohumín, Frisco se shodným počtem 31 bodů. O bod zpět je čtvrtý Stroob a pětici favoritů uzavírá Deportivo se ziskem 29 bodů. Při rovnosti bodů rozhoduje o lepším umístění vzájemný zápas, v případě tří a více celků pak minitabulka ze vzájemných zápasů těchto soupeřů.

V posledním kole byl hodně důležitý zápas Bohumína s Friscem, který vyhrálo Frisco 3:1 a dotáhlo se na bohumínské Sokoly na stejný počet bodů. Pro Bohumín to byla teprve druhá ztráta v soutěži. Toho využil Karimpex, který si proti Excalibru, HISu i Rychvaldu s chutí zastřílel a s celkovým skóre 26:4 z těchto tří utkání se dostal do čela tabulky.

Pozadu nezůstal ani Stroob, který rovněž třikrát vyhrál a zůstává ve hře. Naopak obrovskou šanci dostat se do čela tabulky propáslo Deportivo. Nejenže prohrálo se Sartorisem, ale pak ještě remizovalo s Limys a jeho šance na vítězství v KFL jsou už jen teoretické.

Před závěrečným turnajem, který je na programu o víkendu 2. a 3. února, má tak největší naději na zisk prvenství obhájce trofeje z Frisca. Ten totiž na závěr ligy hraje svá utkání s Excalibrem, Limys a Olympicem, což jsou všechno soupeři z dolní poloviny tabulky.

Naopak sobotní večerní turnaj v hale MFK Karviná (bývalá Kovona), slibuje největší dramatičnost, protože se mezi sebou utkají ve vyvrcholení celé soutěže Deportivo, Stroob, Karimpex i Sokol Bohumín. Všichni na jednom turnaji!

Výsledky I. ligy: Bohumín – Casper 6:3, Frisco – Netcar 5:0, Bohumín – Netcar 3:2, Frisco – Casper 6:1, Bohumín – Frisco 1:3, Netcar – Casper 4:5, Rychvald – Karimpex 1:8, HIS – Excalibur 0:3, Rychvald – Excalibur 9:1, HIS – Karimpex 2:8, Rychvald – HIS 5:3, Excalibur – Karimpex 1:10, Limys – Real 0:5, Deportivo – Sartoris 1:3, Limys – Sartoris 3:5, Deportivo – Real 5:2, Limys – Deportivo 2:2, Sartoris – Real 0:4, Vagat – Olympic 3:4, Dolní Lutyně – Stroob 1:3, Vagat – Stroob 0:1, Dolní Lutyně – Olympic 3:1, Vagat – Dolní Lutyně 1:2, Stroob – Olympic 7:2.

Ve třetí lize se přes Lowriders, kteří měli volno, přehnalo v tabulce Bistro a Sun Café, postupové ambice mohou mít i bohumínský Hurt, Chmelaři a Astra. Soutěž je teprve v půlce, a tak se pořadím v tabulce může ještě hodně míchat.

Výsledky III. ligy: CSKA – FC Astra 3:5, Sun Café – Celnet 0:0, CSKA – Celnet 3:2, Sun Café – FC Astra 2:2, CSKA – Sun Café 0:2, Celnet – FC Astra 1:10, Bistro K.O. – Chmelaři 3:1, AC6 – Hurt Bohumín 4:6, Bistro K.O. – Hurt Bohumín 4:3, AC6 – Chmelaři 1:4, Bistro K.O. – AC6 4:1, Hurt Bohumín – Chmelaři 1:4.