Na začátku roku čekaly havířovský celek dva nejhorší týmy nejvyšší soutěže. Po domácí výhře nad Bohemians dokázal urvat všechny i vTřinci, i když se na výhru nadřel víc, než se čekalo.

Po úvodním oťukávání se chopili aktivity hosté, kteří si vytvořili tlak. Jako první dokázal prosadit Pavel Kožušník a Pegres šel do vedení 0:1. Domácí vytěžili zminima maximum a dokázali o pět minut později srovnat na 1:1. Zasloužené vedení po první části zajistil favorizovanému Havířovu Mirek Kožušník – 1:2.

Ve druhé třetině pokračovali Havířované vnátlakové hře. Domácí se většinu času pouze bránili, ale díky střelecké impotenci hostů se stále drželi na dostřel. Ve 28. minutě zvýšil Kubla na dvoubrankový náskok, ale Třinec bleskurychle snížil, když dokázal odpovědět už po 49 sekundách. Velmi dobře hrálo Pegresu hlavně první pětka. Ta se zasloužila ve 30. minutě po střele Pavla Kožušníka o vedení 2:4. Jenže ani to zápas definitivně nezlomilo a Torpedo brzy doplatilo na promarněné šance. O minutu později potrestali třinečtí florbalisté vyloučení střelce čtvrté havířovské branky a ve 33. minutě dokonce Smetana vyrovnal na 4:4. Tento výsledek vůbec neodpovídal dění na hřišti. Hosté totiž ve všech herních činnostech dominovali, ale dopláceli nadále na tragickou koncovku. Naštěstí pro hosty vydržel vyrovnaný stav jen 16 sekund, po kterých vrátil vedení na stranu Havířova Bezděčík – 4:5.

Festival zahozených šancí mohl Havířovany mrzet na začátku závěrečného dějství. Naštěstí pro ně orazítkoval Charizán jen brankovou konstrukci. Poté se konečně začala projevovat převaha hostů i na ukazateli skóre. Ve 46. minutě zvýšil Pavel Kožušník na 4:6 a gól Jendrišáka z53. minuty na 4:7 definitivně utkání rozhodl. Stejný hráč dokázal o tři minuty později zvýšit na čtyřbrankový rozdíl. Třinec vzávěru potvrdil neuvěřitelnou produktivitu, když dokázal zdalší ojedinělé akce vstřelit pátou branku.

„Byl to klasický zápas na jednu branku, při kterém nás opět zklamala koncovka. Mohli jsme klidně vyhrát i 20:5 a nikdo by se nemohl divit, ale místo toho jsme se museli o výsledek strachovat až do závěrečné části. Domácí naproti tomu dokázali vstřelit gól snad zkaždé druhé akce, takže nás dost potrápili,“ řekl po utkání místopředseda klubu Miroslav Smolka.

Nyní čeká Pegres série tří důležitých zápasů na hřištích soupeřů, a to vMladé Boleslavi, pražském Chodově a vPardubicích. V této fázi sezóny se snejvětší pravděpodobností rozhodne, zda se Pegres probojuje do play-off a bude se nadále ucházet o obhajobu stříbra.

Branky a nahrávky:12. Curney (Gajdzica), 28. Smetana (Charizán), 33. Charizán (Petřík),
33. Smetana (Ščigel), 59. Smetana (Charizán) – 7. Kožušník P. (Kantor R.), 16. Kožušník M., 28. Kubala (Bezděčík), 30. Kožušník P. (Kožušník M.), 33. Bezděčík (Heczko), 46. Kožušník P. (Kožušník M.), 53. Jendrišák, 56. Jendrišák (Kožušník M.)

Torpedo Pegres Havířov: Laja – Kantor, R. Jeski, Kowal, Heczko, Kantor, T. – Kožušník, M., Kožušník, P., Jendrišák, Kubala, Plášek, Krečmer, Bezděčík, Juhaňák, Růžička. Trenér Zdeněk Cepek.