"Za poslední tři roky jsme voddíle udělali kus práce. Po nutné generační výměně, která se nevyhne snad žádnému oddílu, máme nyní vklubu šest závodníků a na hostování je zde i třinecký Michal Matloch – seniorský závodník, který má ve svém repertoáru i trojitého Axla a nacvičuje i čtverný Toeloop. Co nás těší daleko více je fakt, že již druhým rokem se připravuje v oddíle dalších osm dětí, které se již na konci sezóny zúčastní pod vedením svých trenérů Petry Byrtusové a Martiny Chybíkové závodů pro děti z přípravek a škol bruslení,“ pochvaloval si předseda SKK Milan Harant.

Výsledky závodníků SKK Karviná jsou vzhledem k počtu tréninků velmi dobré. Když pomineme umístění Michala Matlocha na slovenském a českém mistrovství, které proběhlo vTrenčíně a kde skončil na čtvrtém místě, pak dva závodníci zSK Kraso v současné době figurují na prvních místech v průběžném žebříčku celorepublikových pohárových soutěží.

Nela Plodková, svěřenkyně trenéra Milana Haranta, je na vynikajícím prvním místě v kategorii nejmladších žaček (do 12 let) Poháru ČKS, Nikol Uhlířová, kterou zase vede trenérka Milada Havránková, je v současné době na 75. místě v té samé kategorii. „Věříme, že se Nikol po pátém počítaném závodě posune v pořadí ještě výše,“ doplnil Harant. Vcelostátním žebříčku figuruje 123 závodnic. Vedoucí Nela Plodková má tedy našlápnuto kuhájení celkového vítězství. Ohrozit by ji do konce sezony, která končí vbřeznu, mohla snad jedině pražská Ksandrová. Do hodnocení se započítává pět nejlepších výsledků celé sezony.

Jan Kurník, další svěřenec trenérky Havránkové, zase vede průběžné pořadí v kategorii nejmladších žáků. Vněm je ale pouze deset chlapců. V Českém poháru žaček zatím v průběžném pořadí figuruje na 13. místě Klára Vrbická, další velký talent karvinského krasa. Natálie Šebková je na 22. místě. Toto umístění oběma zajišťuje start na únorovém Mistrovství republiky žaček v Českých Budějovicích.

„Za velký úspěch považujeme, že Klára Vrbická bude reprezentovat Moravskoslezský kraj a Karvinou na Hrách III. Zimní Olympiády dětí a mládeže v Rožnově pod Radhoštěm. Tuto nominaci si vydobyla svým výkonem v říjnu loňského roku na domácím ledě v nominačním závodě, jímž byl z rozhodnutí Krajského svazu krasobruslení Moravskoslezského kraje náš 42. ročník Karvinského kahance,“ informoval trenér obou závodnic Milan Harant a připomněl, že malá Klárka byla aktuálně zařazena také do Sportovního centra mládeže vOstravě, což je velký úspěch vzhledem ke konkurenci, která vMoravskoslezském kraji panuje. „U nás máme jeden znejvětších počtů oddílů vrepublice. Vnašem kraji je jich dvanáct, zatímco třeba na Vysočině je pouze jeden. Jinak Sportovní centra talentované mládeže jsou vrepublice jen dvě – to druhé je vBrně,“ osvětlil Harant.

Karvinský předseda se zároveň krátce zastavil nad historií Karvinského kahance. „Málokdo třeba ví, že Karvinský kahanec je nejstarším pohárovým závodem v republice. V roce 2007 zahajoval sezónu pohárových závodů v Česku. Velmi nás těší, že ještě dnes závodníci vzpomínají, že ceny pro vítěze byly opravdu na vysoké úrovni jak svou hodnotou, tak výběrem. Na organizaci a zabezpečení se podíleli rodiče našich nejmenších krasobruslařů. Dovoluji si touto cestou poděkovat zástupcům města Karviná za podporu tohoto závodu, kterého se zúčastnili závodnici z celé republiky i ze zahraničí,“ podotkl předseda karvinského SKK.

Vzápětí však upozornil na docela závažný problém. „Nezodpovězenou otázkou zůstává otázka ceny ledové plochy v Karviné na rok 2008. Doufám, že zodpovědní činitelé města jsou si vědomi, že kupní síla obyvatel Karviné nedosahuje kupní síly rodin krasobruslařů v Praze. Byl bych nerad, aby se krasobruslení stalo sportem pro horních deset tisíc,“ varuje Harant před možným odlivem nových mladých krasobruslařských talentů.

Jak zároveň dodal, vklubu všichni pevně věří, že se podaří udržet stávající stav v počtu závodníků a v příští sezóně bude ještě navýšen. „Našimi výsledky jistě nezaostáváme za ostatními oddíly v ČR. Krasobruslení vKarviné má více než padesátiletou tradici a zasloužilo by si být zase na výsluní vnašem regionu,“ míní na závěr Harant.