Lichnov hrál tradičně se svou oblíbenou a propracovanou taktikou, která spočívá na zahuštění prostoru před vlastní brankou a hře v útočném pásmu jen díky náhozům. Slavia Orly tlačila, ale ke gólům se dlouho nedopracovala.

Naopak Lichnov se po skvěle zvládnutých brejcích dostal poměrně snadno do dvoubrankového vedení. Havířov se branky dočkal až ve druhé části, když po trestném úderu skóroval Nápravník. Pak mohli Havířované vyrovnat z přesilovky, ale po velkém tlaku se ho nedočkali a opět udeřilo na druhé straně.

Po gólu Hály Slavia celou závěrečnou část svého soupeře přehrávala, ale přes obranu Lichnova se už prosadit nedokázala. K bodu Havířovu nepomohla ani minutu a půl trvající power-play, ve které neuvěřitelně zahodil největší šanci Enenkel, jenž sekundu před koncem netrefil prázdnou branku.

Branky Slavie: Nápravník (Vyvial), Hála V. (Enenkel)

FBC Asper Šumperk – Slavia Havířov 5:9 (1:2,3:4,1:3)

V sezoně suverénně hrající Šumperk nepoznal do tohoto kola ještě prohru. Stav utkání otevřel lišácky proměněným brejkem Ulrych, ale Asper vyrovnal. V utkání, které se hrálo ve vysokém tempu, se pak díky zásahu Nápravníka dvěma trefám Enenkela dostala Slavia do trháku 4:1. V tomto okamžiku přišel ohromný výpadek a během třech střídání bylo vyrovnáno – 4:4.

Velmi důležitý gól následně vstřelil po brejku Ulrych, který poslal Slavii opět do vedení. Když o minutu později zkompletoval svůj hattrick Enenkel, byli Havířované opět na koni.

Šumperk neváhal sáhnout k nesportovnímu gestu, když pět minut před koncem po přerušení hry a následném odevzdání míčku soupeři vstřelil branku nic nečekajícím slavistům. To havířovské florbalisty nabudilo a díky brankám Nápravníka, Vyviala a čtvrtou trefou Enenkela upravili na konečných 5:9.
Branky Slavie: Ulrych, Nápravník (Křibík), Enenkel (Krčma), Enenkel (Ryška), Ulrych (Krčma) Enenkel (Hála V.), Nápravník (Vyvial), Vyvial, Enenkel (Ryška)

„Po problémech s nasazením v minulých zápasech musím uznat, že v tomto směru jsme se zlepšili. Snad i to vedlo k protržení řady hrozivých pěti zápasů bez zisku bodu. Na hřišti se všichni snažili, i když bylo vidět, že síly ubývají. Navíc musím vyzdvihnout přesvědčivý výkon náhradního brankáře Jirky Myslivce. Čeká nás ještě deset zápasů. Troufnu si tvrdit, že ztrácet budou všichni, jelikož soutěž nemá vysloveného favorita. Je potřeba se pořádně připravit a správně namotivovat hráče, kteří chtějí bojovat za tým, na další domácí zápasy proti hratelným soupeřům,“ řekl po zápasech kouč Slavie Tomáš Sabol.