Slavia Havířov – Rožnov p. Radhoštěm 3:2 (0:1,1:0,2:1)
Těžký soupeř z vrchních pater tabulky sliboval atraktivní podívanou. Vyrovnaný souboj obou mužstev střídal šance na obou stranách. Jako první se do vedení dostali hosté. Slavisté hráli trpělivě a zodpovědně. Tato taktika přinesla ovoce ve druhé části hry. Krásnou akci předvedl Hála, který obkroužil branku a skóroval k odkryté tyči – 1:1.
Rozhodnutí padlo v závěrečném dějství. Havířov využil zásluhou Křibíka jedinou přesilovou hru a o minutu později zvýšil po brejku Ulrych. Rožnovští už pouze snížili z dobře zahraného trestného úderu na rozdíl jedné branky. K vyrovnání už jim nepomohla ani závěrečná power-play.
Branky Slavie: Hála V. (Ryška), Křibík (Vyvial), Ulrych
FBC Pepino Ostrava B – Slavia Havířov 3:8 (1:0,0:5,2:3)
Slavisté první vzájemný zápas nezvládli. Také tentokrát začala Ostrava lépe a dostala se do vedení. Do druhé třetiny nastoupilo družstvo Havířova jako vyměněné. Hned ze své první útočné akce vyrovnali, když se prosadil z trestného střílení Vyvial. O minutu později stejný hráč střelou z půlky skóre otočil. Odstartoval tím střelecké hody domácích. Další branku přidal střelou do růžku Krčma a Ulrych po brejku zvýšil na 1:4. Po oddechovém čase Pepina završil dokonalý obrat druhé třetiny Wardas.
V závěrečné třetině se hrálo jen o to, jaký bude mít zápas konečný výsledek.
„Navázali jsme v těchto zápasech na zlepšený výkon ze zápasů minulých a doufám jen, že jsme se dostali herní pohodou a výkony tam, kde jsme byli na začátku sezóny, kdy nám patřila první příčka. Hráči zlepšili defenzivní část naší hry, dalo by se říct, že jsme se vyvarovali individuálních chyb a když jsme trpělivě, i přesto, že jsme oba zápasy v úvodu prohrávali, čekali na naše šance - oba zápasy jsme vyhráli a získali tak další důležité body.“ řekl po zápsech trenér Slavie Tomáš Sabol.
Branky Slavie: Vyvial (TS), Vyvial (Majtner), Krčma (Matušek), Ulrych, Wardas (Nápravník), Matušek (Ulrych), Hála V. (Procházka J.), Nápravník
Sestava: Myslivec (Kubala), Vyvial, Procházka J., Křibík, Hála P., Majtner – Enenkel, Hála V., Ryška, Ulrych, Krčma, Matušek, Nápravník, Procházka V., Wardas. Trenér: Tomáš Sabol.