Basketbalistky BC Orlová přivítaly o víkendu na domácím hřišti duet vedoucích týmů druholigové skupiny B.
Svěřenkyně trenéra Radka Wlacha měly v posledním dvoukole II. ligy žen těžkou úlohu. Do Orlové dorazily Pečky a Pardubice, oba vedoucí týmy soutěže.
BC Orlová – Sokol Pečky 59:67 (30:45)
Orlovanky hrály pokaždé proti prvnímu týmu. K dispozici už měly svou kapitánku, dlouhodobě zraněnou Bohumilu Kubíčkovou, nejlepší střelkyni družstva.
„Božka dostala od doktorů povolení zkusit to. Na operaci kolene půjde až v dubnu, takže mohla hrát. A hrozně nám pomohla, v obou zápasech byla naší nejlepší střelkyní,“ uvedl trenér Orlovanek Radek Wlach.
Domácí hráčky nezačaly dobře v obraně. Nedařila se jim příliš ani střelba. „Šestky a střelba zpod koše byly bídné,“ pravil doslova Wlach. Ve druhé části se Orlovanky markantně zlepšily v obranné činnosti. Použily osobku, jenže pořád jim nešla střelba. „Díky ní jsme si prohráli zápas, protože ve druhých dvaceti minutách jsme soupeře udrželi na 22 nastřílených bodech. Bohužel Pečky už měly velký náskok, který jsme nezlikvidovali,“ zalitoval kouč týmu.
Čtvrtiny: 19:23, 11:22, 9:10, 20:12. Rozhodčí: Geček, Rychlý, trestné hody: 23/10:22/15, trojky: 3:5, fauly: 24:24.
Orlová: Janáková 6, Z. Kubalová 15, Kubíčková 26, Plašková 5, Němcová 1, Salavová 4, Horáková 2, Koleňáková 5, J. Kubalová 1.
BC Orlová – SŠB Pardubice 93:74 (42:41)
Pro tento duel lze orlovským hráčkám vyseknout velkou poklonu. Silné Pardubice rozdrtily, sesadily je z vedoucí příčky a samy si pomohly v tabulce na pět vítězství.
„První čtvrtina byla sice zase špatná, holky asi ještě dospávaly sobotní noc nebo co, ale pak už zahrály velice dobře,“ pravil Wlach.
Domácím znovu zafungovala vysunutá osobní obrana, se kterou si ani rychlonohé Východočešky nevěděly rady a na rozdíl od předešlého duelu se konečně rozstřílely. Družstvo posílila pro tento duel vysoká hráčka Kamila Veselá, čímž výrazně vzrostla kvalita pod košem. Dobrý výkon začal od skvělé rozehrávky, pokračoval nacvičenými kombinacemi a pestrou střelbou na koš.
„Byl to asi náš nejpovedenější výkon za poslední kalendářní rok,“ pochvaloval si Wlach.
Čtvrtiny: 20:25, 22:16, 26:18, 25:15. Rozhodčí: Rychlý, Geček, trestné hody: 39/25:25/18, trojky: 4:4, fauly: 27:28.
Orlová: Kubíčková 20, Veselá 13, Janáková 11, Koleňáková 11, Z. Kubalová 13, Plašková 13, Němcová 2, Salavová 3, Horáková 2, J. Kubalová 2. Trenér: Radek Wlach.