„Několik organizátorů dalo dohromady velkou sportovní akci. První kolo se konalo vJablunkově, nyní se maraton přesunul do Těšína a následně bude putovat do ostatních měst, které se na organizaci podílejí,“ vysvětlila spoluautorka projektu a jedna zhlavních organizátorek akce Klára Žaludová zDDM Českého Těšína.

Vtělocvičně se vystřídalo na sedmdesát soutěžících, převážně dívek a žen, které si schutí a nadšením při rytmické hudbě zasoutěžily. „Všechny soutěžící hodnotila odborná porota složená ze zástupců jednotlivých středisek, cvičitelů aerobiku a tělovýchovných kroužků. Hodnotil se celkový projev, flexibilita, provedení, účes, oblečení isíla,“ sdělila Žaludová. Ti nejlepší pak obdrželi hodnotné ceny. upomínkové předměty zpořádajícího města a věci na aerobní cvičení.

Aby byla soutěž spravedlivá, byla rozdělena do pěti kategorií podlevěku. „Soutěžila jsem vkategorii dívek od 9do 11let, ale skončila jsem až na čtvrtém místě. Vyhrály ty zkušenější holky, co chodí do kroužku déle,“ posteskla si devítiletá Natálie Bartlová zČeského Těšína, která měla vpubliku isvouo maminku.

„Držela jsem ji palce, šlo jí to moc hezky. Chodí do kroužku prvním rokem a trénuje dvakrát týdně. Je trochu zklamaná zté bramborové medaile, ale to vůbec nevadí,“ dodala súsměvem její maminkaJitka.

Tentokrát připravili pořadatelé imenší změny. „Toto druhé kolo je trochu odlišné od toho prvního. Přibyla nám tady isoutěž vStep aerobiku a je celkově oživena vystoupením různých cvičitelek. Myslím, že to soutěžící více motivuje a cvičí sopravdovým nadšením. Doufám, že do dalšího kola se přihlásí ještě více zájemců otento sporotvní maraton,“ řekla jana Skalická zDDM zJablunkova.

Celá soutěž byla proložena ikrátkými vystoupeními mažoretek zDDM Českého Těšína. Další kolo se bude konat příští měsíc vKarviné.