Havířovské Torpedo podlehlo v Praze Chodovu

Havířov - Veledůležitý extraligový zápas florbalistům havířovského Pegresu v pražském Chodově nevyšel. Díky tomu se ocitli opět mimo pozice zaručující start v play-off.

29.1.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Pristáš

Domácí začali zostra. Ondráček nastřelil už po 51 sekundách tyč havířovské branky a gólman Laja musel o minutu později chytit další tutovku. Pegres nechtěl zůstat pozadu a také se snažil útočit, takže diváci sledovali od prvních minut svižný a zajímavý zápas. Hosty mohl poslat do vedení hned dvakrát Pavel Kožušník, ale pokaždé narazil na skvělé zákroky gólmana Baráka.

První branku dali Havířované ve 13. minutě. Jenže k jejich smůle si Jendrišák srazil míček nešťastně do vlastní branky, takže se vedení ujal Chodov. V 15. minutě hrál Pegres přesilovku, ale vyrovnávací gól nakonec vstřelil Mirek Kožušník sekundu po jejím ukončení – 1:1.

Druhá třetina začala opět ve vysokém tempu. Aktivita se přestěhovala na domácí hole a Torpedo se snažilo hlavně pozorně bránit. Ve 26. minutě zachránila hosty opět tyč, ale o dvě minuty později se už Hanic radoval – 2:1. Pražané byli na koni, ale o tři minuty později odčinil svou úvodní chybu zápasu Jendrišák a začínalo se od nuly – 2:2. I potřetí šli do vedení domácí, kteří využili v 35. minutě přesilovku. Když o 44 sekund později zvýšil Vaněk na 4:2, nevypadalo to s Pegresem vůbec dobře. Torpedo ztratilo jistotu a díky nepřesnostem zůstávala aktivita na domácích holích. Definitivní rozuzlení důležitého souboje přišlo ve 39. minutě. Laja vyrazil míček k volnému Ondráčkovi a ten zajistil Chodovu před závěrečnou částí tříbrankový náskok – 5:2.

V závěrečném dějství se Pegres snažil výsledek zkorigovat. Hosté přidali v nasazení a důrazu, takže rázem to byli oni, kdo určovaval tempo hry. Jenže v útoku se trápili. S přibývajícím časem tlak hostů sílil a domácí lavička si v obavách o komplikace vybrala raději oddechový čas. Ani ten převahu Pegresu neotupil, jenže díky fatální koncovce se skóre neměnilo. Když se neprosadili Havířované, upravil třináct sekund před koncem na konečných 6:2 Bartošek.

Po této ztrátě se sousedem v tabulce se Pegres propadl na deváté místo a vidina možnosti obhajoby stříbra z minulé sezony má pět kol před koncem základní části opět mlhavější obrysy. O možnost zasáhnout do vyřazovacích bojů se bude muset Torpedo ještě pořádně porvat.
„Na našem výkonu se projevila únava z celodenního cestování. Kažopádně si domácí vítězství zasloužili, protože mu šli naproti s větším nasazením,“ řekl po utkání trenér Pegresu Zdeněk Cepek.

Branky a nahrávky: 14. vlastní, 28. Hanic (Bartošek), 35. Vaněk (Hanic), 35. Dvořák (Šochman), 39. Ondráček (Stavjaník), 60. Bartošek (Hanic) – 16. M. Kožušník (P. Kožušník), 30. Jendrišák (M. Kožušník). Rozhodčí: Mikula a Kotala, diváci: 118.
Havířov: Štěpán – R. Kantor, T. Kantor, Jeski, Kowal, Heczko, Koziorek – P. Kožušník, Jendřišák, M. Kožušník, Bezděčík, Kubala, Juhaňák, Krečmer, Plášek, Růžička, Vydra. Trenér: Zdeněk Cepek.

Autor: Libor Pristáš

29.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije.

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.