Orlovou reprezentovali Jakub Dudys, Tereza a Karolína Olšarovy, Lumír Mrázek, Jan Ptošek a Jiří Novák. Družstvo přijíždělo do Zlína se třemi body z předchozích utkání, v tabulce na nelichotivém předposledním místě. Ze čtyř utkání, která jej čekala, muselo nejméně třikrát vyhrát, aby skončilo do čtvrtého místa a vybojovalo si postup do finále této soutěže. Úkol to byl těžký, ale všichni byli odhodlaní udělat pro úspěch maximum.

V pátek nastoupili Orlovští proti hráčům Zlína A, kteří měli ve své sestavě tři hráče mistrovské třídy a kteří také celkem hladce vyhráli 4,5:1,5. Po večerní analýze a přípravě na sobotní duely bylo rozhodnuto vsadit vše na výhru a zkusit riskovat. Dopolední zápas se Slavii vydařil, nad Starým Městem vyhrála 4:2. Odpolední zápas byl o hodně těžší. Těžiště úspěchů s Boršicemi leželo na sestrách Olšarových a Lumíru Mrázkovi, přes které chtěli Orlovští dělat body.

Hned po hodině hry musela ale Tereza remizovat věčným šachem a také Jirka Novák zachraňoval partii remízou. Ke skvělému výkonu se ovšem vypnula Karolína – svému soupeři nedala šanci od začátku partie a vyhrála. K ní se přidal výhrou i Lumír Mrázek a nakonec i Jakub Dudys, který pečetil výhru Slavie 4:2.

O všem se rozhodlo v nedělním utkání proti Lokomotivě Brno, která byla před Slavií v tabulce o jeden bod vpředu a jen vítězství nad ní zaručovalo Orlové účast v první čtyřce. „Zápas nezačal dobře, Novák špatně spočítal kombinaci a ztratil kvalitu. Dudys přehlédl pěšce a Mrázek šel do úplně neznámé varianty.

Jenže pak zaúřadovala sesterská dvojice Olšarových. Terezka krásnou kombinací nedala soupeři šanci, Karolína opět brilantním výkonem přehrála svého soupeře a rázem jsme vedli 2:0. Po další hodině hry Ptošek získal figuru a Mrázek přesnou kombinací donutil soupeře vzdát se a bylo to 3:0. Netrvalo dlouho a soupeř snížil na 3:2, když Novák i Dudys své partie prohráli, ale závěrečnou výhrou pečetil Ptošek naše vítězství 4:2 a tím i celkové třetí místo v tabulce,“ popisoval velký úspěch mládežnických hráčů předseda šachového oddílu Jiří Novák. Nejlepší výkon podal ve Zlíně Lumír Mrázek ziskem pěti bodů z pěti partií, Karolína Olšarová vybojovala rovněž 5 bodů, ale ze sedmi partí. Finále o mistra republiky proběhnou v Holešově 25.-27. dubna.