Turnaj byl z pohledu zúčastněných týmů brán jako skvělá příprava na blížící se jarní boje v mistrovských soutěžích. Odehrál se na gerflorové palubovce haly házené a pořádajícímu týmu Sokola se na něm nebývale dařilo.

Karviňanky se v prvním utkání rozehrály a druholigový Paskov porazily 18:12. Další soupeř Prior Olomouc už kladl větší odpor, ale i ten Sokolky zdolaly, tentokrát po zlepšené druhé půli 14:11.

Posledním soupeřem byly prvoligové dorostenky Sokola Hrabůvka. Ty potrápily karvinské ženy nejvíce. Ostravanky vedly 6:4 a celou dobu se držely. Karviné dalo dost práce mladé družstvo udolat, ale podařilo se a nakonec vyhrála 23:19. Tím se stala celkovým vítězem 12. ročníku tohoto turnaje.

O druhé místo svedly souboj Prior Olomouc a Hrabůvka. Hanačky vyhrály 19:11 a skončily druhé, poslední zůstal bez bodu Paskov, který podlehl jak Hrabůvce 12:20, tak Prioru 11:18.

Nejlepší gólmankou turnaje byla vyhodnocena karvinská Zuzana Sztemonová, nejlepší hráčkou Karolina Rychvaldská z Hrabůvky a nejlepší střelkyní se stala Kateřina Podešová z Olomouce, autorka 15 branek.

Sestava Karviné: Zuzana Sztemonová, Martina Kalužová – Markéta Remetančíková 12, Lucie Mrózková 10, Sára Wilczynská 8, Nikola Schovancová 8, Lucie Hudečková 6, Lucie Vaňková 3, Jana Sikorová 3, Kateřina Goralíková 3, Kateřina Belancová 1, Martina Hrdinová 1, Adéla Strachová, Lenka Feberová, Vladimíra Gurecká.

Trenér: Jaroslav Hudeček, vedoucí družstva: Stanislav Feber.

(pas)