Ooficiální vyjádření Kekrtova odchodu jsme požádali předsedu klubu Pavla Haladu. „Spanem Kekrtem jsme se dohodli naprosto bez problémů, bez emocí. Umužstva končí, ale smlouvu, kterou měl unás do konce této sezony, mu dodržíme. Stále nám může přispět odbornými postřehy,“ podotkl Halada.

Na Kekrtovo místo byl jmenován další uznávaný odborník Rastislav Trtík. „Mužstvu se letos moc nedařilo a příchod pana Trtíka pro něj bude jistě znamenat nový impuls. Podle všeho bychom panu Kekrtovi po sezoně smlouvu stejně neprodloužili,“ objasňoval Pavel Halada.

Ajaké byly hlavní důvody změny na trenérském postu? „Sami jsme cítili, že je třeba něco udělat. Nechtěli jsme sezonu dojet vagónii. Dlouhodobý trend poklesu návštěvnosti, a koneckonců isamotné výsledky, především vLize mistrů, nám signalizovaly, že náš herní projev není dostatečně atraktivní ani efektivní,“ předložil rozumné argumenty předseda karvinskéhoklubu.

Aco na to říká Jiří Kekrt? „Beru to jako fakt. Abych byl upřímný, velké překvapení to pro mne nebylo. Odvolání trenéra je tradiční řešení problémů, když se mužstvu nedaří. Anám se letos podle představ vedení klubu skutečně nedařilo,“ uznal sympaticky zkušený kouč, jenž Karvinou dovedl ke čtyřem titulům mistrů republiky.

Na ten svůj možný pátý a jubilejní klubový desátý tak letos nedosáhne. Není mu to líto? „Jistěže je mi to líto, ale beru to jako realitu. Ikdyž být odvolán od týmu po čtyřech titulech a ze druhého místa vtabulce je svým způsobem velká rarita,“ dodal JiříKekrt.