Rozhodně však nelze hovořit o neúspěchu. V nastávající skupině o udržení, kam se nyní přesunou, budou mít nejlepší bilanci, která je dobrým vstupním ukazatelem pro kýženou záchranu v soutěži.

Někteří z hráčů byli dokonce připsáni na soupisku juniorského celku U18, kterou čeká prolínačka o postup do extraligové baráže.
Sokol Karviná – Den Braven Krnov 89:96 po prodloužení (80:80, 46:34)

Vedoucí družstvo soutěže bylo pro Sokol těžkým soupeřem.

Přesto to bylo dlouho nadějné, neboť domácí po poločase vedli a drželi se i v dalším průběhu zápasu. Rozhodla psychika a nervy, ale ty pochodovaly i Krnovu. V poslední minutě se asi šestkrát otočilo skóre. Utkání mělo celkově výbornou úroveň. V rozhodujících chvílích zradily Sokol slabší šestky, individuálně zahráli velmi dobře Petr Sodomka (klasicky) a Filip Kovalčík.

Karviná: Sodomka 26, Kovalčík 16, Neškera 10, Horváth 9, Tesař 8, Porner 7, Mosler 6, Hadinec 5, Kraina 2, Šeda, Staněk.

Sokol Karviná – BK Opava 75:72 (42:27)

Druhé družstvo tabulky bylo také nepříjemným soupeřem, ale to už Sokol porazil.
Vstup do zápasu a vlastně celé tři třetiny hrál výborně a vybudoval si značný náskok. Ve 35. minutě vedl 72:49. Pak trenéři prostřídali sestavu a Opava začala stahovat. Sebeuspokojení z vysokého vedení mělo za následek, že do konce zápasu už dal Sokol jen tři body.

„S celkovou bilancí a šestým místem ve skupině jsme částečně spokojeni. Postup do první čtyřky nám nevyšel, bohužel jsme doma zaznamenali čtyři prohry, ale ta rozhodující přišla v Kroměříži. Přesto družstvo, které bylo složeno z hráčů Karviné, Havířova a Orlové, dosáhlo několika výborných výsledků, třeba dvou výher nad Opavou, jednou porazili kluci Olomouc či Nový Jičín,“ rekapituloval trenér Petr Šupol.

Karviná: Sodomka 20, Mosler 12, Horváth 10, Kovalčík 9, Kraina 8, Porner 6, Hadinec 5, Neškera 5, Šeda, Staněk. Trenéři: Petr Šupol a Petr Sodomka.
Nyní bude hrát Sokol ve skupině o 5.-10. místo. Vstupuje do ní s nejlepší bilancí 8-2 (spolu s N. Jičínem). Počítají se pouze vzájemné zápasy zainteresovaných družstev.

„Budeme bojovat. Čekají nás opět zápasy se Žižkovem, Kolínem, Olomoucí a především Svitavy a Novým Jičínem. Jedině vítězství ve skupině pro nás bude znamenat jistotu udržení,“ přiblížil druhý trenér celku Petr Sodomka.