Prvoligovým juniorům Sokola Karviná začala prolínací soutěž.

BK Kladno – Sokol Karviná 88:72 (40:40)

Domácí nastoupili v plné síle, což značí i tři hostující hráče z extraligového USK Praha.

Oba soubory byly velice nažhaveny na úvodní hrací den, a tak byla zaručena parádní podívaná. Domácí si zkušeně přeložili začátek zápasu na sobotní dopoledne, proto museli Karvinští vyrazit do středních Čech už v pátek.

Sokol začal výborně. Vyhovovalo mu tempo hry nahoru-dolů. Po úvodní čtvrtce vedl 29:20. Skvělý Jaroslav Odehnal, autor 17 bodů, dotáhl družstvo k poločasové remíze 40:40.

Domácí s podporou rozhodčích otočili na 67:51, bohužel karvinská hra v poslední čtvrtině nebyla ideální. Hráči velice podrážděně reagovali na výroky sudích (jenže měli důvod) a ztratili koncentraci. Kladno proměňovalo trestné hody celkem bezpečně, a tím eliminovalo několik úspěšných trojkových pokusů Karviné.

Individuálně zaujal velmi dobrým výkonem Sodomka (8 doskoků), Odehnal hrál do svého vyřazení výtečně, Hamrus předvedl přesné trojkové pokusy.

„Celkově podalo družstvo výborný výkon, hlavně pod košem. V doskocích nás domácí přetlačili, ale zřejmě bychom tady nevyhráli, ani kdyby rozhodčí pískali objektivně,“ poznamenal jeden z koučů Sokola Petr Šupol.

Karviná: Odehnal 17, Sodomka 14, Hamrus 13, Wisla 10, Bahník 9, Oswald 8, Majerik 1, Kristián, Micza, Salamon, Mairinger, Wiglasz.
BSK České Budějovice – Sokol Karviná 44:74 (21:39)

Druhý mač už vyšel karvinským chlapcům na jedničku.
Favorizovaný domácí tým, mimochodem vítěz skupiny A s pouhou jednou porážkou, byl psychicky silně nalomen po sobotní porážce s ostravským Snakesem, kdy ztratil vedení 57:35 a nakonec ještě prohrál 80:83.

Dvoumetroví pivoti domácích byli zcela eliminováni karvinskými pivoty, kteří se překonávali v obranném doskakování. Sokol účinně střídal typy obran, budějovické hráče dostával pod tlak účelným presem 1-3-1. „Byl to náš takticky nejvyspělejší výkon za dobu, co je družstvo pohromadě,“ pochválil tým hlavní kouč Roman Hamrus.

Ten ve druhé části ordinoval svým svěřencům zataženou zónovou obranu v kombinaci se zónou 2-2 a presem na klíčového domácího rozehrávače Šabartu. A ten si ani neškrtl, dal jen tři body a nic nevytvořil.

„V ofenzivě slavily úspěch naše dlouhé signálové útoky a trpělivá hra, kdy jsme několik útoků zakončili těsně před limitem úspěšnou trojkou,“ pochvaloval si Hamrus. Trojka Tomáše Kristiána s klaksonem třetí čtvrtiny domácí definitivně zlomila.

Z celkového pohledu je velice těžké vybírat individuality, neboť Sokol předvedl skvělý týmový výkon. Jindřich Wisla se blýskl triple doublem, k tomu přidal jedenáct zisků při nulové ztrátě a měl 100% šestky. Tomáš Hamrus jej napodobil triple doublem, ke čtyřem asistencím „šoupnul“ domácím pět trojek k dobru.

„Devatenáct zisků v poli, zlepšení trestných hodů a 50% střelba z pole byly hlavními atributy našeho úspěchu,“ zakončil trenér Hamrus.
Karviná: Wisla 23, Hamrus 19 (5 trojek), Sodomka 9, Odehnal 7, Kristián 5, Micza 3, Bahník 3, Oswald 3, Salamon 2, Majerik, Mairinger, Wiglasz. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Šupol.