Tentokrát se Orlovanky představily v derby utkání proti svému rivalovi z Ostravy.

„Vlastně ve čtvrtém zápase v řadě jsme narazili na soupeře z první čtyřky,“ rekapituloval trenér Orlovanek Radek Wlach. Pro toto utkání se musel obejít bez Plaškové a především Zuzky Kubalové, která se během sezony stala oporou družstva. Obě hráčky totiž před sezonou přišly do Orlové právě z ostravského klubu, který si vymohl, že proti nim ve vzájemných utkáních nebudou moci letos nastoupit. To se na výsledku i výkonu hostujícího celku podepsalo.

„Ještě v páté minutě druhé čtvrtky vedly holky o bod, ale pak si musela jít nuceně odpočinout Kubíčková, která nabrala už čtyři fauly a její body družstvu chyběly,“ přiblížil Wlach.

Ostravanky kolektivním pojetím hry vyhrály třetí desetiminutovku, získaly rozhodující náskok a s přehledem dotáhly zápas do vítězného konce. V dresu Orlové na sebe braly zodpovědnost nejzkušenější basketbalistky Salavová s Veselou, kterým se bodově dařilo, ale samo o sobě to nestačilo ani náhodou.

„V útočném snažení se holkám nevedlo, tam se hodně hledaly,“ zakončil Wlach hodnocení nepodařeného utkání.

Čtvrtiny: 17:10, 20:17, 22:10, 20:21. Rozhodčí: Holubek, Kašparová, šestky: 26/23:14/11, trojky: 4:5, fauly: 16:20.
Orlová: Kubíčková 11, Veselá 16, Koleňáková 6, Sadrievová 10, Salavová 10, Horáková 1, Machalová 4, Němcová, J. Kubalová. Trenér: Radek Wlach.