Do českých Budějovic odjížděl havířovský mladík vroli jednoho zfavoritů a aspirantů na cenný kov. Patří totiž mezi tři nejlepší krasobruslaře České republiky vkategorii. Společně sčeskobudějovickým Petrem Bidnářem a ostravským Petrem Coufalem kralují i dlouhodobé soutěži, Českému poháru.

Na jihu Čech využil Bidnář výhodu domácího prostředí a radoval se ztitulu. Vašíček zbronzu zklamaný rozhodně nebyl. „Ze zisku medaile mám samozřejmě radost. Jsem určitě spokojený. Oproti minulé sezoně jsem neměl žádné zdravotní problémy, a to se odrazilo i na výsledcích. Ty vlastně kopírují výsledky zpoháru, kde jsem také celkově třetí,“ řekl po návratu nadějný Havířovan.

Kdalší práci mu pomáhá konkurence, která je na vysoké úrovni. „Špička u juniorů je nejen dobrá, ale také nesmírně vyrovnaná. Na závodech se proto projeví na konečném výsledku každá chyba. Škoda, že nemáme kdispozici více tréninkových hodin. To bychom mohli mnohem více konkurovat vyspělé Evropě i světu,“ řekl trenér Havířova Antonín Procházka.

Vjihočeské metropoli absolvovala svoji premiéru na mistrovství ČR také Kristina Vašíčková. Ta při svém prvním startu obsadila šestnácté místo, což je pro ni také úspěchem.

lp