Havířované si vzali k srdci slova trenéra a v průběhu týdne usilovně pilovali formu, což se ukázalo jako velice správný počin. V prvním utkání vběhli v pátek na kurt jako dobře namazaný stroj a než se domácí diváci usadili do sedadel, svítil na tabuli stav 3:9. Havířov hrál obětavě v poli i na bloku. Hned zpočátku vymazal esa domácích Paula a Hovorky a sami podávali nadprůměrně, takže snadno vyhráli 25:14.

Ve druhém vyrovnaném setu vedli hosté v koncovce 23:20. Brno snížilo na 24:23, ale na víc už myslet nemohlo. Třetí set opět prokázal převahu Havířova ve všech herních dovednostech. Domácí se nezmohli ani na důstojnější odpor, takže si Slavia připsala vítězství po pouhých 55 minutách.

V sobotu se Brno posílilo o několik hráčů A družstva, ale v prvních dvou setech se obraz hry vůbec nezměnil. Ve druhém setu to vypadalo pro domácí lépe, ale pak vystřídal Bulko nejistě smečujícího Neussera a díky tomu se zvýšila útočná síla slavistů, kteří zvládli i druhou sadu.

Ve třetím setu dokázalo Brno přitlačit a získalo svůj první set. Jenže Havířov už nešlo celkově udržet. V dalším setu se dostal do vedení, které v pohodě pohlídal až do konce a vyhrál čtvrtý zápas 3:1.

Stejným poměrem skončila také první série play-off. Slavia Havířov postoupila do semifinálových bojů, kde ji čeká družstvo EGE České Budějovice. To vyřadilo překvapivě jednoho z favoritů, celek Starého Města. Slavisté budou opět začínat tuto sérii ve dvou utkáních v domácí hale.