Ve druhém kole Žákovské ligy hrály Karviňanky na domácí palubovce jeden z pěti kvalifikačních turnajů a obsadily na něm druhé místo za suverénním Zlínem. Tím si vystavily stvrzenku do osmifinálové fáze soutěže, zastřešené pod Českým svazem házené.

Stejně jako u chlapců je i u dívek model celé soutěže podobný. Na jednotlivé turnaje přijede určitý počet týmů, systémem každý s každým se utvoří tabulka turnaje, v níž poslední tým v soutěži vždy končí.

Karviná hostila o víkendu jeden z těchto kvalifikačních turnajů, na který dorazila družstva DHC Plzeň, HC Zlín a HC Jindřichův Hradec. Karvinské hráčky, které figurují v severomoravské soutěži jako nováček na pěkném třetím místě, v prvním zápase porazily Plzeň těsně 15:14. Začaly dobře a brzy vedly 8:4.

Houževnatý soupeř ale srovnal. Pak zase zabraly Sokolky, vedly 13:9, soupeř opět srovnal na 14:14. Cenné vítězství svého týmu zajistila domácím Wowrová.

I zápas s Jindřichovým Hradcem byl velice vyrovnaný. Skóre se přelévalo jako na houpačce, Jihočešky vedly v poločase 5:4, Karviná ale srovnala na 7:7 a pak už na hřišti dominovala. Vyhrála 13:10 a zajistila si postup mezi nejlepších šestnáct. Poslední zápas se Zlínem prohrály pořádající hráčky vysoko 8:35 a skončily druhé před J. Hradcem a Plzní. Zlín bude letos patřit ke žhavým adeptům na zlato.

„Holkám musím poděkovat za dobře odvedenou práci. Určitě nemusí mít obavy z dalších soupeřů, chceme jít totiž dál i ve třetím kole,“ burcuje své družstvo trenér Radek Kroulík.

A co čeká malé karvinské házenkářky v dalším průběhu soutěže? Šestnáct družstev bude rozděleno do čtyř skupin po čtyřech, kde odehrají zápasy každý s každým. Poslední celky ve skupinách odpadají z dalších bojů. Zbylých dvanáct se rozdělí do dvou semifinálových skupin po šesti účastnících.

První tři družstva z každé skupiny vytvoří finálovou skupinu, kde se bude bojovat o titul mistryň republiky pro letošní sezonu 2007/08.

Karviná: Madziová – Šulcová 9, Wowrová 9, Wilczková 3, Kroulíková 2, Šormová 2, Krumplovičová 1, Van-lulová 1, Šurmářová, Kijonková, Synková, Koudelková, Adamusová 9. Trenéři: Radek Kroulík a Adéla Strachová, ved. družstva: Pavel Wilczek.

(pas)