Nejvýraznějším závodníkem byl ostřílený Filip Dadej ve váze do 25 kg, který žádný zápas nikdy nepodcení a svým výkonem potvrdil, že má vždy velmi vysoké ambice.

Na svém prvním turnaji potvrdil i Saša Bílek, že ač je v oddílu stonavského juda teprve krátce, zraje ve velkého bojovníka a zlato vybojoval zcela zaslouženě. Stejně jako Radka Staniová, která měla v Karviné také svůj turnajový křest.

„Michal Bugla se bojovností neztratí a patří mezi medailově nejzkušenější začátečníky v oddíle, ale chybí mu trochu judistického citu a techniky. Své výsledky získává pravidlem, že co nejde silou, jde ještě větší silou,“ hodnotil dalšího karvinského medailistu trenér družstva Petr Žibrita.

Dvě stříbra pak pro Stonavu vybojovali bratři Jakub a Jan Walicovi. „Jakub je vynikající a zodpovědný závodník a dnes již dokáže porážet soupeře o dva roky starší a o hlavu větší. Má velkou budoucnost a patří mezi velké talenty,“ pochválil šikovného judistu Žibrita.

Jeho bratr Jan je zatím v judistických plenkách, ale nebojí se bojovat a stříbro na tomto turnaji vybojoval také poprávu. Bronzem završil medailovou sklizeň Stonavy Rudolf Stařičný ve váze do 25 kg.

„Rudovi nechybí bojovnost a nasazení, ale nevěří si na svého oddílového kamaráda Filipa Dadeje, se kterým se v jedné váhové kategorii pravidelně setkává. Ve vzájemných duelech se Ruda nedokáže vyhecovat a do těchto utkání jde vždy předem poražen. Potřeboval by si trošku zvednout sebevědomí,“ mínil trenér Žibrita.

Dívčí mezinárodní turnaj v Hranicích byl obrovskou zkouškou pro stonavské judistky, které na takovém turnaji byly poprvé. Tradiční Mezinárodní velká cena, na které nechybí závodnice z Německa, Rakouska, Polska, Slovinska, Maďarska či Slovenska ve všech žákovských, dorosteneckých, juniorských i seniorských kategoriích byl pro závodnice Stonavy více než těžkou zkouškou. I přesto dokázaly bojovat o medaile.

V kategorii starších žákyň dokázala Markéta Wachtarczyková vybojovat bronzovou medaili, když v duelu o třetí místo ze sebe vydala všechen zbytek sil a soupeřku porazila před časovým limitem na ippon.

Velký dojem a vynikající nasazení předvedla také Adéla Kučerová, která i přes nepříznivý los dokázala bojovat o medaili. V prvním utkání dokázala porazit Šafaříkovou z Mohelnice, v dalším ale narazila na velmi zkušenou Slovinku Hanku Krompfovou. „Adéla jí dokázala odolávat celé utkání a prohrála jen na body, což je u závodnice, která trénuje judo půl roku fantastický výkon,“ zhodnotil Kučerovou trenér Žibrita.

VÝSLEDKY
Valentýnský turnaj benjamínků v Karviné
1. Filip Dadej (-25 kg)
1. Alexandr Bílek (-22 kg)
1. Radka Staniová (-20 kg)
1. Michal Bugla (-48 kg)
2. Jakub Walica (-29 kg)
2. Jan Walica (-18 kg)
3. Rudolf Stařičný (-25 kg)
Zimní pohár v Hranicích
3. Markéta Wachtarczyková (-40 kg)