Domácí nastupovali k zápasu s jistotou startu v play-off. Dopomohla jim k tomu výhra ostravského Pepina na palubovce pražského Chodova. O motivaci přesto nebyla nouze. V případě jakéhokoli bodového zisku by totiž zůstali na první příčce Vítkovice, které by byly soupeřem osmého Havířova. „Bod by byl hodně dobrý. Nemuseli bychom cestovat do Prahy a navíc by nás čekalo derby s Vítkovicemi, kterým máme co vracet,“ upozornil na situaci před zápasem místopředseda Torpeda Miroslav Smolka.

Od začátku zápasu bylo jasné, že to bude velmi těžký úkol. Tatran měl totiž míček mnohem častěji na holích a v 6. minutě se ujal po gólu Vávry vedení 0:1. Hosté byli herně lepší, ale Pegres mohl vyrovnat. Do dvou stoprocentních šancí se dostali Pavel Kožušník a Bezděčík. Z podobných pozic vyslali oba totožné střely, které minuly cíl. „Takové šance musíme dávat. To je naše slabina, která nás potom mrzí. Stačí skórovat a zápas se může vyvíjet zcela jinak,“ řekl Smolka.

Ve druhé třetině se Torpedo odhodlalo k ofenzivnějšímu projevu. Vyrovnání měl na holi opět Pavel Kožušník, jenže stejně jako v první části zklamal. Srovnání stavu se zaplněná hala dočkala až ve 33. minutě. Kubala naservíroval míček před bránu a Juhaňák ho poslal do sítě – 1:1. Tato branka domácí povzbudila a Pegres prahnul po získání náskoku. Jenže jejich cíle totálně zmrazil těsně před odchodem do kabin Vávra – 1:2.

Závěrečnou část domácí nezačali dobře. Nejdříve nevyužili přesilovku a pak dostali rychle gól na 1:3. Když ve 48. minutě zvýšil Fridrich na tříbrankový rozdíl, nevypadalo to s Pegresem vůbec dobře. O čtyřiadvacet sekund později svitla Havířovu naděje. O rychlou odpověď se postaral Pavel Kožušník, ale Pražané opět utekli na rozdíl tří branek. Ještě jednou se podařilo Torpedu snížit, jenže pak až do konce zápasu ovládli palubovku hráči Tatranu, kteří se po výhře v poměru 8:3 posunuli do čela extraligové tabulky.

„Ve třetí třetině se už prokázala kvalita soupeře. Naši hráči nebyli na balónu a tím přenechali iniciativu soupeři. Když jsme se chtěli nadechnout, tak přišla chyba, kterou soupeř vždy dokázal trestat. My naopak ty jejich nechali bez trestu,“ viděl hlavní příčinu porážky trenér Zdeněk Cepek.
Oba týmy se nyní utkají v prvním kole play-off. Jedná se o reprízu loňského finále, ve které byl úspěšnější pražský Tatran. Ten je favoritem i nyní, ale Havířované cítí, že nejsou bez šance. „Co se týká hratelnosti, tak nám Tatran celkem sedí. V této sezoně jsme dokázali na jeho půdě vyhrát a nevidím důvod, proč bychom to nemohli zopakovat,“ připomíná výsledek z podzimu Smolka.

Branky a nahrávky: 33. Juhaňák (Kubala), 48. Kožušník P. (Kantor R., 55. Kožušník P. (Kantor R.) – 6. Vávra (Garčar, 40. Vávra (Noha), 46. Brychca (Vávra), 48. Fridrich (Jedlička), 51. Noha (Brychca), 56. Brychca (Vávra), 57. Jedlička (Richter), 59. Vávra (Richter).
Torpedo Pegres Havířov: Laja – Kantor R., Koziorek, Jeski, Heczko, Kantor T., Kowal – Jendřišák, Kožušník P., Kožušník M., Bezděčík, Kubala, Juhaňák, Krečmer, Berka, Svrček, Kratochvíl, Růžička, Varta. Trenér: Zdeněk Cepek.