„Dá se říci, že sezonu už jen tak v poklidu dohráváme a testujeme si formu pro vyřazovací část,“ podotkl předseda klubu Rostislav Horáček. Karvinští hráči totiž už neskončí hůře než třetí, ale ještě stále bojují o výhodnou druhou pozici s céčkem ostravského Mittalu, se kterým ještě budou hrát. V posledních zápasech si Klubsten připsal na domácích stolech jednu výhru a jednu překvapivou prohru s Rožnovem.

„Nenavázali jsme na naše drtivá vítězství v Jeseníku a Šumperku,“ zalitoval Horáček.Jeho tým nemohl stále využít zimní posilu Kamila Kotuče, který je pracovně vytížen a dosud za Karvinou odehrál jedinou čtyřhru. Sestava tak nastupuje ve složení: Škopec, Doležel, Sviták a Ciner. jenže proti Rožnovu Ciner chyběl a jednička Škopec zaspal na hotelu začátek utkání, čímž domácí přišli o jednu čtyřhru. Poté prohráli i druhý debl a úvodní singl, do které místo Cinera naskočil mladíček Krnáč. „Vlastně než jsme si pořádně ťukli do míčku, prohrávali jsme 0:3 a náskok soupeře už jsme nestáhli,“ konstatoval Horáček.

Družstvo ale prokázalo vnitřní sílu, semklo se a ve druhém utkání proti Čechovicím už hladce vyhrálo 10:5 po jednoznačném průběhu zápasu. „To pro nás bylo povzbuzením pro play-off,“ uznal předseda Horáček, který si v družstvu soupeře vyhlédl případnou posilu pro příští, jak v karviné doufají, druholigový ročník. „Líbil se mi Slovák Branislav Herman, který letos v Čechovicích končí, a tak jsme u něj sondovali situaci a povedeme další jednání,“ prozradil Horáček.Pro Klubsten je momentálně prioritní příprava na stěžejní utkání s Mittalem Ostrava C, které se hraje 18. března v Karviné. „To utkání nám ukáže, jak na tom jsme. Bude se v něm rozhodovat o naší pozici před play-off,“ uzavřel Rostislav Horáček. Do konce soutěže zbývá odehrát pět kol.