Proton Zlín – BC Orlová 51:66 (24:44)


V prvním utkání skupiny o udržení si zopakovaly duel ve Zlíně. Ve 14 dnech je totiž čekal tentýž soupeř. Orlová chtěla oplatit Protonu porážku o bod, a tak začala s vervou. Vysunutou aktivní obranou nutila Zlín k chybám, během první půle dala osm trojek. Vše vycházelo. Zlín se nemohl prosadit, výkon Orlovanek byl téměř dokonalý. „Holky hrály skoro tak, jak bych si to představoval. Střídaly osobní obranu s presinkem po celém hřišti a bez problémů vyhrály,“ pochvaloval si kouč Radek Wlach.


Orlová: Veselá 6, J. Kubalová 2, Z. Kubalová 23, Plašková 10, Kubíčková 15, Horáková 3, Machalová 5, Kodenková 2.


Jiskra Kyjov – BC Orlová 69:66 (35:38)


Druhý zápas už přinesl Orlové mnohem méně radosti. Porážka od posledního Kyjova se nečekala. „Sami jsme soupeři nabídli možnost ještě se rvát o záchranu na náš úkor,“ zlobil se Wlach. Začátek utkání byl přitom okopírovaný podle první čtvrtky zlínského zápasu. Orlová hrála aktivně, vytáhla na Kyjov agresivní obranu a vycházela jí střelba. Postupem času se ale projevila únava. „Cestovali jsme k dvojutkání v osmi lidech. Kyjov měl na střídačce dvanáct hráček a to nakonec rozhodlo,“ mrzelo Wlacha. Hlavně však Orlovanky nedokázaly pokračovat ve hře, kterou v prvním dějství nastolily. Odešla jim střelba a poslední desetiminutovka už byla totálně utrápená.


Orlová: Veselá 6, J. Kubalová 2, Z. Kubalová 23, Plašková 10, Kubíčková 15, Horáková 3, Machalová 5, Kodenková 2.


BC Orlová – Lokomotiva Krnov 50:71 (23:37)


Po dlouhodobém zranění se do sestavy vrátily Šimková s Koleňákovou, do kádru naskočila zpět i Sadrievová, která měla školní povinnosti. Ještě to ale nebylo ono. „Hráčky neměly natrénováno, těžko jsme od nich mohli očekávat zázraky. Přesto to na hřišti vypadalo, jako by si ostatní holky myslely, že teď už se budou zápasy vyhrávat samy. Že pro to nebude třeba nic udělat,“ mračil se trenér Orlové.


Krnov udělil domácím tvrdou lekci. Na Orlovou jako by sedla jarní únava. Nevycházelo jí nic. Plašková sice uhlídala nebezpečnou střelkyni Hradilovou, ale ostatní krnovské hráčky si rozložily body rovnoměrně. Orlové naopak střelba vůbec nešla a na hřišti to skutečně vypadalo, že každý spoléhal na někoho jiného. „Krnov nás předčil především v doskakování pod oběma koši,“ upozornil hrubě nespokojený trenér Wlach.


Orlová: Plašková 5, Kubíčková 8, Veselá 6, Z. Kubalová 20, Šimková 7, Sadrievová 2, J. Kubalová 2, Horáková, Koleňáková, Kodenková. Trenér: Radek Wlach.