S velkým očekáváním vstupovali ragbisté Sokola do nové sezony. Jejich soutěžní premiéru obstaralo derby s Havířovem. Utkání však jistě nedopadlo podle představ ostravských hráčů. Ti si totiž ze svého trávníku odnesli příděl 3:10.

Zápas přitom nezačali špatně. Během prvních patnácti minut svého soupeře nepustili na vlastní půlku. Nedokázali však proměnit dva kopy, což se negativně podepsalo na jejich hře po zbytek utkání.

Spíše defenzivně hrající hosté dokázali odolat tlaku Ostravanů. Do první pořádné šance se dostali až ve 29. minutě, a hned z toho byla pětibodová pokládka. Z následného kopu za dva body Kloda zvyšoval už na 0:7. Vedení havířovští zpečetili dalším úspěšným tříbodovým kopem z 39. minuty. O zápase tak bylo během deseti minut rozhodnuto.

„Toto utkání jasně ukázalo, že na sezonu nejsme dobře připraveni. Hráči neplnili ty úkoly, které jsme si v zimě stanovili. Úplně nám chyběla dynamika běhu a rychlost. Hodně jsme přicházeli o míče, tím pádem jsme se nedostali do téměř žádných fází, a když už jsme se do nějaké dostali, tak hráči na klíčových postech, jako je devět a deset, zklamali,“ zhodnotil kriticky výkon svého mužstva trenér Sokola Karel Ševčík.

„Zápas byl hodně úporný. Bylo to vyhrocené derby, které nenabídlo mnoho ragbyových akcí. Důkazem je jen jedna pokládka. Hodně jsme dřeli. Havířov byl spíše zatažený a čekal, co uděláme my. Nám se bohužel nedařilo a náš soupeř toho dokázal využít.“

Smolný moment navíc přišel pro Mariánskohorské ve druhém poločase, kdy přišli o Marka Podroužka. „Vypadá to, že si utrhl vazy v koleně. Kromě něj se nám zranil také Adam Učeň, u něj to vypadá na klíční kost,“ prozradil Ševčík.

V příštím utkání základní části se Mariánské Hory představí na hřišti brněnského Dragonu. Jejich cílem bude si napravit reputaci. „Myslím, že máme větší šanci, protože nebudeme v pozici domácích a navíc Dragon je papírovým favoritem, což je může dostat pod tlak. My pak z toho můžeme těžit. Faktem ale je, že musíme pořádně zamakat, jestli chceme uspět,“ dodal na závěr v současnosti zraněný hrající trenér.

Sokol Mariánské Hory – Havířov 3:10 (0:10). Body: 3 Šlosarek – 5 Jurka, 5 Kloda O. Diváci: 81.

Mariánské Hory: Osoba, Hankovszki, Vann, Moravčík, Kuchárik, Nohel, Reeves, Madry, Podroužek, Šlosarek, Otáhalík, Čtvrtníček, Klokner, Učeň, Vrubl – Břuska, Barták, Purdek, Stanisz, Juchelka, Seus, Brunclík. Trenér: Ševčík.

Havířov: Macháček, Havlíček, Pajkus, Olšanský, Wantulok, Rapant, Benčík, Duda, Kloda O., Jurka, Bastl, Kloda A., Šmolka, Kozubík Petr, Kozubík Pavel – Střaslička, Grabski, Tchorek, Kovacs, Fric, Manák, Čmiel. Trenér: Lištvan.

Další výsledky KB Cupu sk. C: Zlín – Dragon 3:43 (3:26), Olomouc – Vyškov 13:15 (13:3).

Zdeněk Janiurek, ml.