Nenáviděný rival z hlavního města se ve čtvrtfinálové sérii proti Plzni nečekaně trápil a o svém postupu 3:2 na zápasy rozhodl až v posledním možném duelu na domácí půdě. A to mu ještě hodně pomohla skutečnost, že Plzni chyběl její lídr Martin Šetlík.


„Ale náš výkon byl v tom zápase skutečně dobrý. Především na něj chceme v utkáních proti Karviné navázat,“ mínil trenér Pražanů Pavel Pauza.
Naopak trenér Baníku Rastislav Trtík se nedomnívá, že by Dukla předvedla v této sérii nějaký oslnivý výkon. „Nebylo to nic moc. Bylo tam hodně nervozity. Bohužel se obávám, že i naše první utkání série proti Dukle může být protkáno nervozitou,“ upozorňuje Trtík, jehož hodně překvapila skutečnost, že Dukla o svém postupu přes Plzeň nerozhodla daleko dříve.


„Ta série asi nebyla moc ke koukání. Co jsem viděl v televizi, tak hra obou týmů mě moc nenadchla a diváky nejspíš taky ne,“ okomentoval čtvrtfinále mezi Západočechy a Pražany trenér Baníku.


To semifinálová část už bude podle všeho úplně o něčem jiném. „Bude to vyhecovanější, protože se hraje o medaile. Náš cíl je jasný, Dukla ho určitě také má, bude to boj. Nejspíše rozhodne větší vůle po vítězství. V téhle fázi sezony je na místě i opatrnost, protože zápasy play off mohou pokaždé dopadnout jakkoliv,“ pravil Trtík.


Nejčerstvějším případem budiž vítězné tažení extraligových volejbalistek z Olomouce, které byly před play off jasným outsiderem a nyní jsou už ve finále.

Více informací v zítřejším vydání karvinského Deníku