Karvinští hráči nastoupili bez Vojtěcha Petrovského, který si po úterním tréninku přivodil distorzi kotníku. Chybět bude tři týdny. "Když mi to dnes před zápasem řekli, byl jsem z toho vedle. Obával jsem se, aby to na mužstvu nezanechalo následky. Vojta měl superformu," přiznal kouč Trtík. "Já jsem se to dozvěděl pět minut před zápasem. Vůbec nevím, co se mu přihodilo," hlásil po utkání Andrej Kuzo, nejlepší střelec duelu.

Kuzo prokazoval v zápase při proměňování sedmiček železné nervy. Z šesti pokusů dal všech šest. "Jo když jsem býval mladší, to jsem zápasy prožíval daleko intenzivněji. Teď už to beru s nadhledem, téměř jako klasické utkání," hlásil rutinér karvinského týmu.

Dukla v Karvinénezačala zle. Snažila se eliminovat Korňanovu rozehrávku a v obraně působila jistým dojmem. Karviná se přes hradbu hostujícíchtěl dostávala složitě. Pár šancí ještě neproměnila. "To se stává. Chtělo to více klidu do koncovky," podotkl Ondřej Šulc, druhý nejlepší střelec Baníku s pěti góly.

Domácí výrazně podržel Nemanja Marjanović v bráně. Opět byl ve svém živlu, zápasy play off neskutečně prožívá. Mezi tyčemi předváděl povedené kousky, udržel střelce Dukly na uzdě. Baník srážely nepodařené útočné akce, díky nimž se soupeř držel celý poločas na dostřel. Ve 25. minutě dokonce srovnal na 10:10. Vypadalo to na nervozitu, které se trenér Trtík před utkáním obával.

O přestávce se karvinští borci v šatně uklidnili. S příchodem na hřiště brzy rozhodli o osudu utkání. Zpřesnili obrannou fázi, proměnili pár šancí a rázem vedli 18:14. Neskutečné zákroky přitom předváděl mladý Tomáš Mrkva v bráně, který dle zvyku vystřídal do druhé půle svého srbského kolegu. Mrkva měl na výborném vstupu do druhé části lví podíl. Pražany přiváděl doslova k šílenství.

Zápas, v němž dlouho dominovaly obrany, zlomili domácí po 40. minutě. Ujali se vedení 20:14 a Dukla odpadla. Karvinští měli z výhry obrovskou radost, zpočátku to totiž na tak jasnou záležitost vůbec nevypadalo.

Když už bylo jasné, že první výhru v semifinálové sérii pro sebe urve Baník, dunělo halou skandování: Mistři, mistři!

"Zápas jsme zvládli v první půli. Pak se stalo přesně to, co jsme nechtěli dopustit. Nechali jsme hrát Karvinou nátlakovou hru, ta dala pár laciných branek a chytla se, zatímco my ne. Domácím pomohl mladý Mrkva v bráně, už poněkolikáté nás vychytal," hodnotil zápas trenér poražených Pavel Pauza.

Jeho protějšek na domácí lavičce Rastislav Trtík byl mnohem spokojenější. "Absenci Petrovského se nám podařilo vykompenzovat dalšími hráči jako třeba Farkašovským, Mrózkem či Korňanem, kteří na jeho postu alternovali. Dukla hrála velmi dobře, skvěle bránila. Vůbec nejde o lehkého protivníka, ještě to s ní budeme mít hodně težké. Ve druhé části se možná projevila větší zkušenost našeho týmu z pohárových zápasů. Také si myslím, že máme lepší gólmany, což bude zřejmě jazýček na vahách v této nevyzpytatelné sérii," uvažoval Trtík.