Ti vybojovali jednu zlatou, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. „V tak špičkové konkurenci si tohoto úspěchu velmi ceníme,“ podotkl předseda stonavského klubu a trenér v jedné osobě Petr Žibrita.


Nejzářivější medaili vybojoval po skvělém výkonu v kategorii benjamínků do 46 kilogramů David Kasparek. David trenérům v poslední době dělá jen radost a jeho výkony byly v Opavě výborné, stejně jako v předchozích turnajích.


„Snad mu jeho výsledky nestoupnou do hlavy a bude stejně poctivě navazovat na své úspěchy. V žádném případě nesmí podceňovat své soupeře,“ podotkl na Kasparkovu adresu trenér a předseda klubu.


Bronz vybojoval v benjamíncích do 29 kg Filip Dadej. Filip ve velmi těžké skupině jedno utkání těsně prohrál a musel do oprav, tam ale všechny své duely vyhrál a zaslouženě vybojoval bronz.


V kategorii staršího žactva vybojovaly stříbro Markéta Wachtarczyková a Adéla Kučerová. „Obě holky jsou velké bojovnice, jen je třeba zapracovat na fyzičce, tam mají ještě velké rezervy. Perou se na tatami vždy naplno, ale pak ve finálových bojích jim nezbývá moc sil,“ hodnotil Žibrita, kterému turnajové zkušenosti dávají podněty, na co se v tréninkové činnosti a další přípravě zaměřit.


Poslední bronzovou medaili získal pro Stonavu ve váze do 60 kg Daniel Žibrita. „Dan měl nepříznivý los. Hned v prvním utkání narazil na vítěze turnaje, vynikajícího Poláka, na kterého nestačil. Pokud chtěl medaili, tak si už žádné další zaváhání nemohl dovolit. S tím se ale Dan porval statečně, všechny ostatní soupeře porazil a zaslouženě vybojoval bronz,“ hodnotil svého syna Petr Žibrita.


Ani ostatní stonavští judisté se rozhodně neztratili, i když na medaile nedosáhli. Za zmínku stojí výkon Marka Szweda, který na sobě obrovsky pracuje a Zdenka Kavalíra, jenž bojoval o bronz, ale svému soupeři v rozhodujícím duelu podlehl. „Ale čekají nás další turnajové konfrontace, na kterých určitě znovu upevníme svou prestiž,“ míní na závěr stonavský předseda.


Slezský pohár Opava
Benjamínci

1. místo – David Kasparek (-46 kg)
3. místo – Filip Dadej (-29 kg)
Starší žáci
2. místo – Markéta Wachtarczyková (-42 kg)
2. místo – Adéla Kučerová (-48 kg)
3. místo – Daniel Žibrita (-60 kg)