O víkendu jsou na programu především záchranářské duely v nižších soutěžích

Šlágr 21. kola MSFL se odehraje na karvinském hřišti U Bažantnice. Domácí fotbalisté MFK zde hostí Mutěnice, přičemž půjde o souboj pátého se třetím. Hosté by se v případě bodového úspěchu dotáhli na špici tabulky, ovšem Karvinští o tom nechtějí vůbec slyšet. "Marodka se nám pomalu vyprazdňuje a doma bychom rádi vyhráli," pravil trenér MFK Pavel Hajný.

Krajský přebor nabídne souboje Albrechtic s Bystřicí a Českého Těšína s Hájem. Zatímco oba okresní celky jsou relativně v klidu a postupové ani sestupové boje se jich netýkají, hostům půjde o dost. Háj ve Slezsku bojuje o postup do divize, Bystřice zase o sestup. „Snad už jsme se chytili výhrou v derby nad Petrovicemi a naše výkony půjdou nahoru,“ přál si po třech porážkách v řadě a posledním vítězství trenér IRP Vlastimil Kula. Albrechtický trenér Tomáš Červenka bude se svým týmem napravovat selhání v Krnově. „Doposud se nám venku dařilo a naopak jsme se nemohli chytit před vlastními diváky. Jenže v Krnově to byl kolaps. Tak snad se teď karty obrátí,“ doufá v domácí výhry kouč albrechtického Baníku.


V I. A třídě si Dolní Lutyně jede pro povinné body do Ostravy-Jihu. „No, povinnými bych to zrovna nenazval. My už jsme v probíhající sezoně zkazili, co se dalo. Ale je fakt, že takové soupeře musíme prostě porážet, pokud se chceme zachránit,“ podotkl sekretář dolnolutyňského Sokola Václav Šostok. Jiný záchranářský duel sehraje Stonava. Ta míří do Vendryně. „Za poslední dva zápasy už jsme prohospodařili čtyři body. Musíme už konečně vyhrát, jinak se z pásma sestupu nedostaneme,“ tvrdí předseda stonavského klubu Jiří Frait.


O patro níže, v I. B třídě, se v okresním derby utkají bohumínské Záblatí a Dolní Datyně. V souboji „o šest“ se bude domácí nováček snažit o smazání tříbodového manka, které momentálně na Havířovany má. „Nás ale nakopla výhra z předchozího kola a proto chceme uspět i teď,“ plánuje bodový import sekretář Dolních Datyní Miroslav Rozbroj. V jiném okresním derby na sebe narazí Horní Suchá a Petřvald. Domácí se konečně vydrápali na průběžnou vedoucí pozici a hodlají na ní vydržet až do konce soutěžního ročníku.


Ve vedlejší skupině B se střetne Slavoj Rychvald s ostravskou Polankou. Rychvaldští pravidelně sbírají bodíky, jenže jenom zásluhou remíz a takhle k vytoužené záchraně nedokráčí. „Mě je to jasné taky, ale povídejte to hráčům. Remíza s Velkou Polomí by nás mohla povzbudit. Výhru už potřebujeme jako sůl a nad kým jiným už bychom měli doma vyhrát, když ne nad Polankou?“ ptá se logicky předseda Slavoje Jiří Noga.