Naděje karvinského a českého krasobruslení se v letošní sezoně poprvé zúčastnila seriálu Evropského poháru. Ten sestává z pěti podníků, ve kterých se jeho účastníkům započítávají tři nejlepší dosažené výsledky. „Aby měl Honzík možnost konfrontovat se s nejlepšími chlapci jeho věku, vyhledávali jsme především závody s ruským obsazením, které zaručují nejsilnější konkurenci,“ vysvětlila Kurníkova trenérka Milada Havránková.


Ale i ty mladý Honzík perfektně zvládl. Závod ve slovinském Celje vyhrál, stejně tak rakouskou Vídeň a maďarskou Budapešť. Lepší výsledky než on neměl nikdo. Karvinský talent startoval v kategorii chlapců do 10 let, ve které byla nabitá konkurence mladých nadějí z celé Evropy. Startovali zde Rusové, Francouzi, Italové, Rakušané, Němci, Ukrajinci, Lotyši a další. „Velmi si tohoto úspěchu vážíme. Honzík během sezony neodjel jediný závod, kde by startovalo méně než deset chlapců,“ klade trenérka Havránková důraz na co možná nejsilnější konkurenci. „Jen tak se může Honza posouvat výkonnostně výše,“ dodává.


Celá sezona byla pro samotného Kurníka i jeho doprovod hodně náročná. Nejen finančně, ale také po stránce cestování. „Neodjezdili jsme samozřejmě jen závody Evropského poháru, měli jsme na programu více akcí. A přejezdy z místa na místo během jednoho, dvou dnů, byly složité,“ objasnila Havránková.

Více informací v úterní příloze KARVINSKO