Házenkáři Karviné smetli Duklu a jsou prvními finalisty

Karvinští obhájci titulu rozhodli v domácím prostředí o osudu celé semifinálové série s Pražany. Vyhráli ji hladce 3:0.

Baník OKD Karviná – Dukla Praha 29:22 (13:11)


Dukla prohrávala v sérii 0:2, a tak zkusila všechno. Dokonce vyměnila dresy. Své tradiční barvy nahradila červenou, ale stopku Karvinským nevystavila. Bylo to právě naopak. Baník poslal Duklu do boje o bronz. Sám je ve finále, kde si počká na lepšího z dvojice Zubří – Lovosice.


Karvinská hala byla konečně solidně naplněna a diváci hnali svůj Baník kupředu. „Znovu jim musíme poděkovat. Fanoušci nás neskutečně podpořili, bylo to znát,“ reagoval na tuto skutečnost kouč domácích Rastislav Trtík. Začátek byl hodně důrazný z obou stran. Karviné se opět rozchytal k famóznímu výkonu, tak jak je jeho dobrým zvykem, brankář Marjanović a s jeho podporou v zádech se domácí se soupeřem tahali o každý míč.


Zdálo se, že rozhodující zlom nastal, když Karviná otočila ze stavu 7:8 na 11:8, ale nebylo tomu tak. Dukla se stále držela. Domácí perfektním bráněním nahrazovali menší výpadky v ofenzivě i po přestávce. To už do brány naskočil mladý Mrkva, jehož velké chvíle přišly se závěrečnou čtvrthodinou, kdy zavřel bránu a doslova čaroval, stejně jako jeho srbský kolega v půli první.

Více informací v zítřejším vydání karvinského Deníku