Během mistrovského utkání německé bundesligy svého Göppingenu proti týmu Wilhelmshaven totiž utrpěl v průběhu prvního poločasu nepříjemné zranění, když se při zákroku proti střele Mirzy Cehajice dostal do kontaktu s protihráčem a přetrhl si křížový kolenní vaz.


Tomografické vyšetření, kterému se v závěru týdne Galia podrobil na klinice v Göppingenu u týmového lékaře, bohužel potvrdilo, že se jedná o přetržení křížového vazu, což znamená, že po operaci, která proběhla včera, se návrat Martina Galii na palubovky očekává zhruba v říjnu tohoto roku.


To také začíná kvalifikace na Mistrovství Evropy 2010, pro kterou bude český tým Galiu určitě postrádat. Českému trenérovi Pavlu Pauzovi tak nezbývá než vyřešit otázku druhého brankáře pro nadcházející kvalifikaci na MS 2009, ve které se Česko v létě střetne se silným Srbskem.


„Samozřejmě je to pro nás velice špatná zpráva, ale nedá se nic dělat. S mým asistentem Jiřím Mikou jsme již nad novou brankařskou nominací přemýšleli. Na soustředění, které bude předcházet play off, pojedou tři brankáři. K jedničce Petru Štochlovi se mohou přiřadit i jeho bratr Jan Štochl nebo Miloš Slabý,“ informoval z Prahy trenér národního týmu Pavel Pauza.


Spolu s Mikou se hodlají na oba gólmany jet podívat, aby zjistili, v jaké jsou momentální formě. Pro Galiu přišlo zranění v nejnevhodnější moment, neboť zrovna koketoval s nabídkou konkurenčního a lépe situovaného Lemga, které by po tomto incidentu mohlo ztratit o služby výborného gólmana zájem.