Kúlius Korňan a jeho spoluhráči měli před sebou těžký úkol – vyřadit pražský tým z boje o titul a dostat se do finále, kde by se pokusili o prolomení historické bilance. Baník bude totiž letos útočit na svůj desátý titul v historii klubu. První předpoklad k této podmínce splnil. Dukla odjela ve středu s nepořízenou, proti Baníku si v semifinále ani neškrtla. Karviná zvítězila 3:0 na zápasy. V tom posledním 29:22 po zlepšené hře ve druhé půli.


Párkrát jste si nechali vzít nadějné vedení. Proč?
Vedli jsme, ale pak jsme vyrobili nějakou pitomost buď v útoku nebo v obraně a zbytečně jsme nechali soupeře, aby se k nám zase přiblížil. Někdy jsme se nevrátili do obrany a soupeř měl přečíslení tři na jednoho. Byly to naše hloupé chyby.


Bylo obtížné nahradit dnes branky Andreje Kuza?
Dneska se Andrej neprosadil, to je pravda. Ale nemůže dávat pokaždé osm nebo deset gólů. Dukla jej měla v první půli na osobce, to je pak těžké se prosadit. Ale nahradili ho jiní, od toho jsme jeden tým. Dnešní utkání jsme rozhodli větší vůlí po vítězství. Zpátky do Prahy se nám už nechtělo (smích).


V čem byl zápas rozdílný oproti těm předchozím dvěma?
Dnes jsme zaspali úvod, i když i v tom prvním utkání série jsme začátek neměli zrovna excelentní. Ale zlepšenou hrou jsme to otočili, což bylo důležité. Ještě druhý poločas jsme se s Duklou tahali asi patnáct minut, ale pak jsme ji převálcovali kondičně i herně a o výsledku bylo rozhodnuto.


Které utkání z těch tří proti Dukle bylo nejtěžší?
To se nedá tak říct, protože každé bylo specifické. Dukla kousala hodně v každém zápase. Bylo to těžké a o to více nás těší, že jsme sérii rozhodli ve třech zápasech.

Celý rozhovor v zítřejším vydání karvinského Deníku