Házenkáři Karviné urvali už desátý titul mistrů republiky

Karvinští odstartovali zápas perfektně. Vyšel jim začátek a vedli 6:3. Bojovní Zubřané se ale dotáhli a po dvaceti minutách se začínalo odznovu. Ve druhé části smazali hosté náskok Valachů a nastal nervydrásající závěr. Oba celky se tahaly o vedení, oba byly blízko výhře. Takový zápas Karvinští zažívali naposledy v sérii s Duklou Praha v sezoně 2003/04. Tam se dokonce házely sedmičky.

Prodloužení zvládli baníkovci na jedničku. Zubří nedali žádnou možnost promluvit do výsledku. Po výhře 32:28 mohli Karvinští začít slavit. „Jsem hrozně rád za tenhle konec a pyšný na tohle mužstvo. Dokázali jsme něco úžasného a je mi líto, že se tým po sezoně rozpadne a vlastně i já skončím,“ pravil upřímně kouč Baníku Rastislav Trtík, který od svého příchodu na karvinskou lavičku vyhrál všechny zápasy. Ten poslední v prodloužení.

Také Andrej Kuzo po sezoně odchází do zahraničí. „Tři sezony, tři tituly. Co víc si můžu přát? Myslím, že příchod trenéra Trtíka byl pro nás v téhle těžké sezoně tím správným impulzem, který mužstvo nastartoval,“ domníval se nejlepší střelec Karviné.

Hrdina utkání Nemamja Marjanović děkoval po utkání na všechny strany. „Titul věnuju mamince, taťkovi, rodině a vůbec všem, kteří mě během sezony podporovali. Co mě teď čeká? Dva týdny pauza, pak snad vítězství v Českém poháru a pak konečně dovolená,“ plánoval „Nemo“.

Gumárny Zubří – Baník OKD Karviná 28:32 po prodl. (25:25, 13:10)

Sled: 0:2, 3:6, 5:8, 8:8, 11:10, 16:12, 18:14, 20:18, 22:23, 24:23, 25:24, 25:31. Rozhodčí: Opava, Válek, sedmičky: 4/2:6/4, vyloučení: 6:11, červené karty: 56. Titkov – 54. Kuzo, 70. Heinz, diváci: 1 300, konečný stav série: 0:3.
Zubří: J. Krupa, Malina – Kichner, Pernica, Titkov, J. Hrstka 2/1, Třeštík, Randýsek 4, Spuchlák 1, Říha 4, M. Hrstka 6, Opálka 6, Š. Krupa 5/1, Mika. Trenér: Ivan Hargaš.
Karviná: Marjanović, Mrkva – Plšek, Pavlíček 5, Kuzo 9/4, Heinz 3, Indjić 2, Faith 2, Šulc 2, Požárek, Mrózek, Petrovský 5, Korňan 3, Farkašovský 1. Trenér: Rastislav Trtík.