Takový byl bezprostřední obrázek po ukončení třetího thrilleru s názvem: Finálová bitva se Zubřím. Karvinští hráči právě vyhráli po prodloužení 32:28 a začíná se slavit průlomový desátý titul v historii klubu.


Hosté se obléknou do triček s nápisy, připomínající další titul a začnou šampaňským skrápět palubovku, sebe navzájem i všechny ostatní, kdo se na hřiště v tu chvíli přimotali. Nefalšovaný výbuch radosti nekončí ani s příchodem delegace Českého svazu házené, která z rukou předsedy Jaroslava Chvalného předává kapitánovi týmu Tomáši Heinzovi pohár pro držitele českého titulu. Za chvíli přijde na řadu dekorování celého mužstva Karviné zlatými medailemi.


„Dokázali jsme to! Máme titul, je to nádhera,“ křičel z plných plic po zápase srbský hrdina mezi karvinskými tyčemi Nemanja Marjanović. „Dokázali jsme, že máme srdce. Možná to v průběhu sezony nebylo tak poznat, ale dneska jsme ho ukázali. Hráli jsme a vyhráli srdcem,“ klepal si Marjanović do míst, kde životodárný orgán tepe. Zároveň ocenil hru soupeře. „Po dnešku klobouk dolů před Zubřím. Přinutili nás k maximálnímu nasazení,“ uznal kvality celku, vedeného trenérem Ivanem Hargašem, bývalým koučem Karviné.


A komu by titul věnoval? „Mojí rodině. Máma, táta, příbuzní mě během sezony skvěle podporovali. Chtěl bych jim poděkovat, taky spoluhráčům, trenérovi, vedení klubu i panu Hanzlovi, který odešel do Prešova, divákům a všem příznivcům,“ děkoval po zápase na všechny strany Nemanja Marjanović.


Karvinský křídelník Tomáš Pavlíček nastartoval v prodloužení třetího finálového duelu vítězný obrat a definitivní zlom zuberských nadějí na přerušení karvinské nadvlády. Ihned dal dva góly, na další nahrál, později přidal ještě jednu branku. „V prodloužení se ukázalo, kdo jak na tom je. Oni nám dali jen tři góly, kdežto my sedm,“ jásal Pavlíček, který za trenéra Trtíka dostal spoustu příležitostí prokázat, že do kádru patří.