Zápas mezi házenkářskými celky nakonec vyzněl 32:28 pro Karvinou. Takhle dramatickou bitvu však Pavlíček ještě nezažil. „To tedy ne. Ale my jsme v závěru zápasu prokázali větší vůli po vítězství. Semkli jsme se a dokázali to, kvůli čemu jsme celou sezonu dřeli,“ povídal po utkání rozradostněný Pavlíček.

Nejkrizovější období podle něj Baník přečkal v době, kdy hrál ve druhé půlce často v oslabeních. To měl pravdu, a jestliže v prvním utkání na zuberské půdě byli rozhodčí přísnější na domácí Zubří, pak v tom třetím posledním věnovali hodně procent právě Zubřanům.


„Prakticky od 15. minuty druhé půle jsme hráli skoro pořád v oslabení a to nám vzalo spoustu sil. Ale právě vůlí a srdíčkem jsme tyhle krize přečkali a nakonec mohli v závěru sami rozhodnout. Sice to nevyšlo, ale prodloužení odhalilo, kdo jak na tom je,“ mínil.


Právě on vzal v desetiminutovém prodloužení zodpovědnost na sebe a nasměroval svůj tým k vítězství. Dal první dva důležité góly, posléze přidal ještě jeden. „To je jedno, kdo ty góly dává. Teď to vyšlo na mě, tak jsem se k tomu postavil já. Hlavně, že to vyšlo,“ podotkl.


Kromě brankáře Baníku Marjanoviće, který tým fantasticky podržel, vypíchl především fakt, jak se tým k vyřazovacím bojům postavil. „Makali jsme na sto procent, dřeli jsme jeden za druhého a vyplatilo se nám to,“ mínil.

Také prozradil, že je strašně rád, že může být u toho, když se karvinští házenkáři zapisují do historie české a předtím ještě československé házené. „Desátý titul, to je něco neuvěřitelného. Jsme všichni šťastní, že se nám to podařilo, že jsme mezi těmi, kdo se o ten zápis postarali.

A komu bych titul věnoval? Našim skvělým fanouškům, podívejte se na ně, jak pořád povzbuzují,“ ukazoval v pondělí Pavlíček rukou směrem k místům, kde nepřestávaly dunět bubny karvinských fanoušků, již vyvolávali jméno svého milovaného klubu.