Na startovním roštu nechyběli ani zástupci závodních týmů M.K. Motorsport Moravia a RF Kart Racing s technikou Intrepid. „I když je trať jezdecky velice náročná a rychlá, tak se naši závodníci neztratili a opět dokázali, že patří k republikové špičce,“ řekl majitel a manažer týmu Martin Klar.


Úroveň závodů byla dobrá i z toho důvodu, že se na trati jel v létě jeden z podniků seriálu mistrovství Evropy. Kvalitu tedy trať mít musí. Do Sosnové se sjeli kromě českých závodníků jezdci z Maďarska, Slovenska, Rakouska či Ukrajiny.


Až na malé přeháňky nakonec startujícím přálo i počasí. „Nervozita jezdců, mechaniků a sponzorů v celém areálu byla cítit na každém kroku. Závodní týmy každoročně vynaloží vysoké částky za nové technické vybavení a přípravy, které se pohybují řádově v milionech korun na stroj a pilota, takže všechny samozřejmě pak zajímají jen ty nejlepší výsledky a nasbírané body do celého seriálu mistrovství,“ sdělil nám Martin Klar.

Radim Feber z Havířova dosáhl v Sosnové slušného výsledku, když dojížděl ve druhé a třetí rozjížďce těsně za celkově vítězným Maďarem Birizdem, který je vicemistrem Evropy z loňského roku.

Více informací v zítřejším vydání Karvinského deníku