Ve finále nastupovali karvinští borci v roli jasného favorita. V závěru základní části totiž mladý tým Ostravy deklasovali 10:1 a získali psychologickou převahu. Také semifinále se vyvíjelo jasně pro karvinské barvy. Šumperk dostal dvě lekce a ze soutěže se poroučel. Ve finále ale Klubsten svou roli neunesl.


První utkání vůbec nezvládl Cinner. Neuhrál nic, takže bodovali pouze jednička týmu Škopec a Sviták. A to na vítězství nestačilo ani náhodou. „Před finále nám bohužel onemocněl Doležel. V Ostravě vůbec nehrál. Nahradil ho mladý Jurásek, kterého jsme získali na střídavý start z Havířova,“ prozradil předseda Klubstenu Rostislav Horáček. Ale ten taky neuhrál ani bod. Céčko Ostravy překvapivě vyhrálo, navíc relativně snadno a vedlo 1:0 na zápasy.

Karvinští hráči nesplnili roli favorita, z postupu se raduje Ostrava C

Odveta se hrála na karvinských stolech a domácí museli vyhrát, aby si vymohli rozhodující duel v Ostravě. „Klíčová pro nás byla hned úvodní čtyřhra. Museli jsme zlomit prokletí deblových zápasů, které nám v sezoně vůbec nešly a konečně vyhrát úvodní zápas. Proto jsme sestavili novou dvojici Škopec – Cinner, která spolu hrála vůbec poprvé. Bohužel prohrála 2:3,“ litoval nešťastného vstupu do utkání Horáček.

Více informací v zítřejším vydání Karvinského deníku