Nedávno si zahráli turnaj v Ostravě, který pořádal místní klub Snakes a zúčastnily se jej týmy z okolí, které čeká o nadcházejícím víkendu baráž o extraligu.


„Turnaj pro nás byl výbornou přípravou a naše šance uspět nepatrně vzrůstají. Opava je stále favorit a zbrojí na nás, už má vyřízené tři hostovačky, ale my vše pozorně monitorujeme a nechceme zůstat pozadu,“ upozorňuje předseda klubu a trenér letošních juniorů Roman Hamrus, že i Karviná má v rukávu nějaké to trumfové eso.


Trenér Snakesu Ostrava Ondřej Sýkora byl velmi překvapen výkonem Sokola. Jeho šance proti Opavě vidí jako rovnocenné.


Širší základ pro baráž vypadá takto: pivoti P. Sodomka, O. Majerik, P. Mosler, M. Bruncko (Dolný Kubín – Slov.), J. Meca (Krnov), křídla L. Glac, T. Salamon, V. Salamon, M. Surmaj, J. Horváth, M. Neškera, R. Žakarovský, M. Lukáš (Krnov), rozehrávači L. Oswald, R. Mairinger, T. Hadinec. „Právě v osobnosti Marka Lukáše, tedy rychlého zkušeného a stabilního střelce trojek, vidíme dotažení naší relativně poslední ‚achillovy paty‘, což je plus,“ míní Hamrus.


V baráži nastoupí pouze 12 z těchto šestnácti hráčů. Tým povede trenér letošních kadetů Petr Sodomka ve spolupráci s Petrem Šupolem. Družstvo tvoří hráči kadetské kategorie, tedy mladší než současní junioři, neboť taková jsou pravidla basketbalového svazu.

Více informací v zítřejším vydání Karvinského deníku