Druholigové ženy zakončily ročník už minulý týden na pátém místě konečné tabulky se ziskem 10 bodů. Suma sumárum - nic moc.


I. liga mladších dorostenek: HC Zlín – Sokol Karviná 30:17 (15:8)

Mladší dorostenky se střetly s vedoucím týmem soutěže na jeho půdě, což už samo o sobě nevěstilo nic dobrého. Sokolky, vědomy si drtivé útočné síly soupeře, od začátku svědomitě bránily, ale ani to jim nepomohlo. Domácí hráčky zužitkovaly svou převahu už do přestávky a s přehledem zvítězily. Sokol částečně ožil po přestávce, kdy se mu dařila střelba. Co se naopak nedařilo, byly ztráty míče, díky kterým Zlín zvyšoval svůj už beztak vysoký náskok.


Karviná: Bobková, Kráslová – Poláchová, Polehlová, Van-Lulová, Papeschová, Baranová, Kolářová, Šlachtová, Nolčová, Sliwková. Trenér: Josef Polách.

V konečné tabulce obsadily Sokolky deváté místo se ziskem 13 bodů a s přehledem se zachránily. I když kdo ví, jestli se bude vůbec sestupovat. Loni tomu tak třeba nebylo.

Severomoravská liga mladších žaček: HC Hlučín – Sokol Karviná A 15:15 (8:8)

V odloženém zápase soutěže byly malé Sokolky mírným favoritem. Remíza je zbytečná, Karviná doplatila ne neproměňování šancí.

Karviná: Chmelová, Pastuszková – Wojaczková, Pietraszová, Plocová, Frolková, Teichnerová, Pawlasová, Kovacsová, Krušníková, Kaletová, Janků, Pospíchalová, Krumplovičová. Trenér: Ladislav Pawlas.


Severomoravská liga mladších žaček: Sokol Karviná A – Sokol Hrabůvka 22:15 (9:9)


V přímém souboji o postupovou čtvrtou příčku do skupiny o 1.-4. místo slavily úspěch mladé Karviňanky. Ty potřebovaly vyhrát o tři a více branek. Svou situaci si zkomplikovaly před týdnem naprosto nečekanou porážkou v Ostravě, které věnovaly první a jedinou výhru v soutěži. Musely tak zabrat proti nepoměrně silnější Hrabůvce. Od začátku ale byly jasně lepší, i když v prvním poločase se soupeř nečekaně držel. Sokol vedl už 18:13 a potřebné vítězství uhlídal. Do skupiny o 1.-4. místo postoupil společně s klubovým béčkem, Zubřím a Porubou, která je také favoritem.


Karviná: Chmelová, Pospíchalová – Pawlasová 7, Krumplovičová 5, Pietraszová 4, Wojaczková 2, Plocová 1, Frolková 1, Kaletová, Kovacsová, Krušníková, Janků. Trenér: Ladislav Pawlas.

Vedle mladších žaček pokračují v dohrávce svých soutěží i žačky starší.